Ugala ja Viljandi Tuleviku jalgpallimatš osutus Luule Komissarovi üllatus- ja austusmänguks

Avalikkusele ja linnarahvale väljakuulutatud jalgpallimatš Ugala United ja Viljandi JK Tulevik vahel 22. augustil osutus ajalooliseks mitmel põhjusel. Varem väljahõigatult mängis erakorraliselt Ugala United meeskonnas Ragnar Klavan ja esimest korda mängis Ugala meeskond esiliiga meeskonna vastu, ent üllatuslikult nii publikule kui ennekõike peaosalisele, toimus matš hoopis Luule Komissarovi pärast ja auks, kes 11. augustil tähistas oma 80. juubelit. Ilmselt teab enamus Luule fänne, et Ugala teatri grand old lady on kirglik jalgpalli- ja Ragnar Klavani austaja. Nii osutas Klavan Ugala United meeskonnas mängimisega sünnipäevalapsele ja Ugalale suurt au.

 

Üllatusmatš algas Luule Komissarovi eskortimisega Viljandi linnastaadionile, kus autost väljudes ootasid armastatud näitlejannat murule ülesrivistatud meeskonnad ja Ugala teatri pere, kes kõik juubeldades aukülalise vastu võtsid. Esimeste ehmatuste, pisarate ja kallistuste ring läbitud, juhatas Ugala loominguline juht Tanel Jonas Komissarovi tribüünile, et anda sealt mängu avavile ja aukohalt sõprusmatši jälgima asuda.

 

Mäng kulges emotsiooniderohkelt nii mängijatele kui vaatajatele, tribüünil kaasaelavale publikule lisaks ka väga meeleolukalt. Mängu kommentaatoriteks olid näitlejad Margus Tabor ja Tarvo Vridolin, kellest viimane vaatas tema enda sõnul jalgpallivõistlust esimest korda elus. Nii olid mängukommentaarid ennekõike humoorikad ja pealtvaatajate meeli kütvad ja mida mäng edasi, seda enam võis meeste sõnavaras kohata pigem teatri- kui sporditerminoloogiat. Seda et sündmus toimub kahes vaatuses ja mitte kahe poolajaga, oli enne mängu algust juba paika pandud.


Juba esimesel poolajal tuli üllatuslik värav Ugala United meeskonnalt, mille vormistas Siim Villem Vester. Ugala ja poolehoidjate rõõmuks jäi see ka ainsaks väravaks kogu mängus, sest väravaid „oodati” loogiliselt just Tuleviku esindusmeeskonnalt. Selles, et Ugala värava võrk sel korral sahistamata jäi, olid suurimad teened väravavaht Karl Kenal ja muidugi keskkaitsja Ragnar Klavanil. Nii võitski Ugala United Viljandi JK Tulevikku 1:0.

 

Peale linnastaadionilt lahkumist õnnestus kolleegidel Luule Komissarov teatrimajja meelitada, kus jätkus üllatusterohke ning tantsuline, soojust ja rõõmupisaraid täis pidu vaid omade keskel.


Foto autor Kalev Lilleorg.