Ugala ja Viljandi folgi ühine CD-plaatide kogumisaktsioon

Eesti Pärimusmuusika Keskus ja Ugala teater kuulutavad välja CD-plaatide kogumisaktsiooni “Vana plaat teeb publiku rõõmuks veel viimase tiiru”. CD-plaadid leiavad taaskasutuse tänavusel Viljandi pärimusmuusika festivali kujunduses ja ka 2019. aasta jaanuaris esietenduvas Ugala teatri muusikalis „Once“.

 

Paljudel meist leidub koduses muusikakogus CD-plaate, mis ajapikku on kulunud või saanud kahjustada ning enam ei mängi korralikult. Plaate, mis kipuvad keset kõige lemmikumat lugu “viskama” ja koguvad nüüd kapinurgas tolmu. Need on need plaadid, mida omal ajal sai plaadipoodidest taga otsitud ning mille ümber olev kile sai põksuva südamega kärsitult ära rebitud ja plaat väriseva käega esimest korda plaadimasinasse asetatud. Need on need plaadid, mille saatel on
hommikuni tantsu löödud, mida kuulates leitud lugematu arv sõpru ja võib-olla ka see inimene, kellega tänase päevani kokku jäädud ja kodu loodud. Need on plaadid, mis lisaks muusikale on laetud magusate mälestustega, mis praegugi meenutades toovad naerukurru suunurka.

 

Aga nüüd nad siis seisavad – need armsad mineviku-kettad, mida päris ära visata ei taha ning mida aeg-ajalt ühest riiuliservast teise tõstes mõtled, et ah, järgmine kord, kui suurpuhastust teen, siis viskan minema. Aga mis oleks, kui minema viskamise asemel annaks neile CD-plaatidele ühe kordumatu võimaluse veel kord särada ja pakkuda rõõmu tuhandetele inimestele?

 

Viljandi pärimusmuusika festivali kujundusmeeskond vajab lugematul arvul CD-kettaid ja Ugala teatri
muusikali „Once“ lavakujundus omakorda vajab täpselt 1000 CD-plaadi karpi.

 

Ugala teater ja pärimusmuusika festival kuulutavad ühiselt välja kogumisaktsiooni: kui tood oma vanad CD-d Viljandisse ja annad Pärimusmuusika Aidas olevasse kogumispunkti, siis saadki oma tolmukoguvad CD-d uuele ringile saata. Võid plaadid ka postiga Aita saata.

 

Kõigi heade inimeste vahel, kes osalevad mälestustest tulvil CD-plaatide kogumisaktsioonis, loositakse välja pärimusmuusika festivali pass ja kutse Ugala muusikali „Once“ esietendusele.

 

Viljandi Pärimusmuusika Ait asub aadressil Tasuja pst 6, 71011, Viljandi. Ait on avatud E–N kl 9.00– 21.00, R kl 9.00–23.00, L kl 11.00–23:00, P kl 11.00–19.00. Plaate saab kogumiskasti tuua kuni 15. juulini.

 

Piletiloosis osalemiseks tuleb lisada plaadi juurde oma nimi ning telefoninumber. Kontaktandmeid ei säilitata ja kasutatakse ainult kogumisaktsiooni tarbeks.

 

Lisainfo
Heigo Teder
Ugala teatri korraldusjuht
tel 5344 1478
heigo@ugala.ee

 

Heli Luik
Eesti Pärimusmuusika Keskuse kommunikatsioonijuht
tel 5822 6500
heli.luik@folk.ee