Ugala ja Keiti Vilms kuulutavad välja küberkiusu teemalise kalambuurikonkursi koolinoortele

Ugala teater koos Keiti Vilmsiga ootab koolinoori osalema kalambuuride kirjutamise konkursil “Rääkimine hõbe, vaikimine kurb”, mille eesmärk on pöörata tähelepanu küberkiusule ja noorte vaimsele tervisele läbi sõnade nutika kasutamise. Töid hindab Eesti kalambuurikultuuri eestvedaja ja sõnakunstnik Keiti Vilms. Konkurss on ideeliseks jätkuks teatris kaks kuud kestnud ja 30. märtsil lõppenud Keiti Vilmsi heategevusliku ja vaimsele tervisele keskenduva kalambuurinäituse “Neuroosiaia kuninganna” oksjonile, millega koguti raha Viljandimaa Naiste Tugikeskusele. 

Teatrimajas oli näitusele esitatud 13 eksponaati, millele kokku tuli huvilistelt 107 pakkumist. Kõige enam ehk 17 pakkumist sai Ugala taburet, mis aastakümneid näitlejatele lava kõrval hingetõmbepause pakkunud. Kõige kallima pakkumise ehk 102 € sai peegel, mis on Ugala hinge peegeldanud enam kui viiskümmend aastat. Viljandimaa Naiste Tugikeskusele edastatav annetussumma on 663 €. Tugikeskuse juhataja Marju Tuoppi ütles enne oksjoni avamist, et keskus sooviks, et naised (ja kaasas olevad lapsed) ei jääks turvakodu seinte vahele ainult raskete mõtetega, vaid saaksid kogeda meeldivaid elamusi – näiteks minna kinno, teatrisse, kontserdile, ujulasse. 

Küberkius on tänapäeva noorte seas tõsiseks probleemiks ja suureks stressiallikaks. “Netikiusu julgustab tõsiasi, et haavavaid sõnu saab esitada täiesti anonüümselt. Selle valguses jäävad kahjuks tahaplaanile sõnade valesti kasutamise tagajärjed ning mõju koolinoorte vaimsele tervisele,” rääkis konkursi idee autor ja projektijuht Elena Koit, Ugala teatri turundusspetsialist. “Konkursi raames soovime tähelepanu tuua sõnade nutikale ja targale kasutamisele, mille kaudu jõuavad mõtted ja tunded vahel palju selgemini kaaslastele kohale.”

Konkursile oodatakse osalema koolinoori kahest vanusegrupist – 7.-9. ja 10.-12. klassid. Mõlemast grupist premeeritakse kolme silmapaistvamat kalambuuri, kellele kingib Ugala teatripiletid. Mõlema grupi üldvõitjale paneb lisaauhinnaks Keiti Vilms välja oma raamatu „Poeetiliselt korrektne“ .

Võitjad kuulutatakse välja 13. mail kell 17 algavas kalambuuride kirjutamise töötoas Ugala teatris, mida viib läbi Keiti Vilms.

Oma kalambuure on aega saata 21. aprilli südaööni aadressile elena.koit@ugala.ee. Juurde tuleb lisada oma nimi, kool, klass ning kontaktandmed (telefoninumber ja e-mail).