Ugala hooaega sissejuhatav minifestival sai publikurohke avaakordi

Ugala teater tähistab oma 98. hooaja avamist nädal aega kestva minifestivaliga. Esimese sündmusena toimus pühapäeval, 10. septembril Ugala teatritäika, mida külastas kahe tunni jooksul üle 800 inimese.

 

Täika märksõnadeks olid peamiselt riided, raamatud ja heliplaadid. Müüki oli oodatud kõik, mis endale tundub tarbetu ja üleliigne, et see uuele ringile saata.
Klassikalise kauplemise kõrval toimus ka heategevuslik müük Viljandi kodutute loomade varjupaiga heaks. Varjupaiga tegemiste-toimetamiste, rõõmude ja muredega viis kõiki soovijaid kohapeal kurssi Ugala teatri näitleja Marika Palm. Heategevuseks annetatud asjade müügist kogunes kokku üle 400 euro, mille üle oli Viljandi loomade varjupaigal väga hea meel ning palju abi.

 

Ugala 98. hooaja avasündmused saavad jätku juba teisipäeval, 12. septembril, kui kõik huvilised on oodatud kell 21.00 Ugala Teatrikohvikusse, et saada osa jutusaate „Suitsuruumilood“ salvestusest. Külaliseks on Ugala teatri loominguline juht, näitleja ja lavastaja Ott Aardam, kellel täitus äsja kolm aastat teatri loominguliste suundade otsingutel.

 

Ugala teatri minifestival kulmineerub 16. septembril, kui ühe päeva jooksul esietendub suisa kaks lavastust: Sasha Pepeljajevi tantsulis-visuaalne „Primavera Paunveres“ ning noorte läti teatraalide kontorimuusikal „Nagu Soomes, aga veel parem“. Õhtu lõpetab 98. hooaja avapidu Ugala Teatrikohvikus.

 

Vaata galeriid: https://www.flickr.com/photos/heigoteder/albums/72157686052450100