Ugala helendab Soome auks sinivalgena

Ugala teater teeb omalt poolt Soome 100. sünnipäevale aupakliku kummarduse.

 

Kui tavapäraselt on Viljandi linna rahvas harjunud Ugala teatrimaja nägema õhtuti punases valguses, siis kolmapäeval, 6. detsembril kaunistab teatrimaja Soome lipule omane sini-valge fassaadivalgus. Varasemalt on teatrimaja välisfassaadi valgustatud kolme riigilipu värvidega Ugala 97. hooaja alguse puhul, kus fassaadivalguses vahetusid läti, eesti ja vene lippude värvid.

 

Ühtlasi kõlab sel nädalal Ugala Teatrikohvikus soome muusika. Muusikavaliku on kokku pannud Ugala teatri näitleja Tanel Ingi, kelle soome dramaturgial põhinevad lavastused on menukalt viimastel aastatel publikut naerutanud ja iseendasse vaatama pannud.

 

Soome 100. sünnipäevaks ellukutsutud teemanädala lõppakordiks etendub aga Ugala teatris laupäeval, 9. detsembril soome näitekirjaniku Kati Kaartineni näidendil põhinev lavastus „Amalia“, mille on lavastanud just nimelt Tanel Ingi. 2014. aastast Ugala repertuaaris olnud lavastus „Amalia“ tähistab laupäeval ühtlasi oma 50. etendust. Lavastuse publikumenu pole siiani raugenud ning soe vastuvõtt on saatnud lavastust teatrilavadel nii Eestis kui ka külalisetendustel Espoos, Soomes.

 

Udusse mattunud sini-valges rüüs Ugala teater #finland100 #grattisfinland