Ugala etendusel viibinul tuvastati hiljem COVID-viirus

Vastavalt Terviseametist Ugalale 2. novembril saadetud teatele anname teada, et 29. oktoobril viibis Ugala teatri väikeses saalis etendusel “Surmkindlad asjad siin elus” hiljem tuvastatud COVID-19 nakkusega inimene. Sellega seoses palub Terviseamet inimestel, kes etendusel viibisid, jälgida tähelepanelikult oma tervist 14 päeva jooksul alates 29. oktoobrist.

 

Kõiki saalisviibijaid on teater teavitanud otsekontaktiga kas kirja või telefonikõne teel.

 

Koroonaviiruse alane lisainfo on Terviseameti viitel saadaval järgneva lingi taga: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

 

Omalt poolt toonitame, et teatrimaja desinfitseeritakse pidevalt ja oluliselt suurema sagedusega juba alates suvest. Julgustame ja soovitame teatrikülastajatel lisaturvalisuse huvides kaitsemaski kanda, mida saab soovi korral soetada ka Ugala kassast. Maske kannavad nüüdsest ka Ugala publiku- ja kohvikuteenindajad.

 

Lisaks võimaldab Ugala avar teatrimaja piisavat distantsi hoida väljaspool teatrisaali, kus suhtlemine võib arusaadavalt olla aktiivsem, kui teatrisaalis istudes ja etendust jälgides. Soovitame ka kasutada kohviku külastuseks vaheajatellimust internetis (kuni 24 h enne etendust) ja etenduse päeval vabade kohtade olemasolul telefoni teel. See võimaldab kontaktivabalt nautida aega teatrikohvikus nii enne etendust kui vaheajal ning seeläbi vähendada järjekordade tekkimis teeninduslettide ees.

 

Loodame, et lisarahu pakub ka teadmine, et kogemuse põhjal teises Eesti teatris, kus viibis hiljem tuvastatud nakatanu suures saalis, ei nakatunud ükski teine teatrikülastaja ega teatritöötaja. Terviseameti arvamusel on rahulikult kõrvuti ühes ruumis istudes, ka pikema aja vältel, nakatumine väga vähetõenäoline. 

 

Soovime kõigile rahulikku meelt!