Ugala avab nädalavahetusel maailmaklassika ja suure avapeoga oma 102. hooaja

Reedel, 17. septembril avab Ugala teater oma 102. hooaja Shakespeare’i komöödiaga „Suveöö unenägu”. Lavastus tuuakse välja koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, selle lavastab Lembit Peterson (Theatrum) ning mängivad lavakunstikooli 30. lennu tudengid, kelle jaoks on tegemist neljanda diplomitööga.

„Suveöö unenägu” on kahtlemata Shakespeare’i üks fantaasiarikkamaid ja salapärasemaid näidendeid, mis kaunis poeetilises ja sümbolite keeles pakub rohkeid mänguvõimalusi ning avab inimese vaimu ja hinge sügavusi. Sügishooajal näeb etendusi nii Viljandis kui ka Tallinnas Rahvusooperis Estonia ja Eesti Draamateatris ning ka Paides, Põlvas ja Võrus.

Päev hiljem, laupäeval, s.o 18. septembril, kui lõppenud on „Suveöö unenäo” teine etendus, avaneb Ugala teatrimaja veelgi pidulikumas ja lustlikumas rüüs. Toimub Ugala 102. hooaja avapidu, mil ühiselt Viljandi linnaga tähistatakse ka Viljandi 738. sünnipäeva. Pidu algab kell 20:30, mil külalisi tervitavad teatrijuht Garmen Tabor ja loominguline juht Tanel Jonas. 

Peoõhtu peaesineja on armastatud Lexsoul Dancemachine, lavale astub ka Viljandi oma etnomõjutustega „vintaažihõnguline” Black Bread Gone Mad. Lisaks on plaanis meelelahutuslik vaheetteaste lavakunstikooli 30. lennu tudengitelt ja üllatusesinemine lavakooli 15. lennu vilistlastelt (eesotsas Merle Palmiste, Üllar Saaremäe jt), kes selleks üheks õhtuks Ugalasse on tulnud, et tervitada ka omalt poolt „Suveöö unenägu”, näidendit, mida nemad ise 31 aastat tagasi teatritudengitena Ugala suurel laval mängisid. 

Tantsumuusikat mängivad vaid üheks õhtuks DJ-deks kohandunud Ugala inimesed ja peoõhtu teejuhid on Ugala teariga äsja liitunud võluv näitlejanna Lauli Koppelmaa ja eelmisest hooajast Ugalas tegutsev Oskar Punga.
Avatud on teatrikohvik, pop-up baar ja Ugala avar rõduterrass.