Ugala 100. hooaja plaanidega käis tutvumas sadakond õpetajat

Teisipäeval, 17. septembril kogunes Ugala teatrisse sadakond Viljandi linna ja maakonna õpetajat, et tutvuda lähemalt 100. hooaega tähistava Ugala teatri uuslavastustega. Tervitussõnad edastas õpetajatele Ugala uus teatrijuht Garmen Tabor.

 

Jutujärje võttis üle Ugala uus loominguline juht Tanel Jonas, kes tutvustas 100. hooajal lavale jõudvaid uuslavastusi. Esimesena tuli juttu hooaja avalavastusest „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“, mida õnnestus õpetajatel veel samal õhtul oma silmaga näha. Lähemalt sai kuulda ka Andres Noormetsa ülevõllikomöödiast „Lotomiljonärid“, mis toob teatrilavale lõbusa telemängu ja suurimad lotovõidud. Kohalviibijates palju elevust tekitanud lavastus jõuab Ugala suures saalis lavale 9. novembril. Jonas andis ka vihjeid, mida on oodata hooaja teises pooles, kui lavale jõuavad Taago Tubina uuslavastus ning Taavi Tõnissoni lastelavastus „Piruka magus põhi“.

 

Ugala teatri dramaturg Liis Aedmaa, kes sel sügisel ka ise lavastaja rolli astub, kõneles lähemalt lavastusest „Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi“. Koos näitleja-dramaturg Laura Kallega toovad nad novembris lavale rohkete lauludega lavakava ajast, mil Ugala teater oli alles 17aastane. Algupärand põhineb kunagise Ugala dekoraatori Tseko Kangilaski sisse seatud majaraamatul, mida Ugala trupp pidas 1936. aasta oktoobrist 1937. aasta juunini. Toonased ugalalased ilmuvad oma väikeste ja suurte rõõmude ning murede, mõtete ning tunnetega teatrivaatajate ette esimest korda Ugala teatri väikeses saalis 30. novembril.

 

Aedmaa kõneles pikemalt ka jõulukuuks valmivast Oleg Titovi lavastusest „Tuhkatriinu“, mis viib publiku rännakule unistusteilma. Koos lastega vaadatakse, kas muinasjutumaal elavad endiselt kuningad ja printsid, võlurid ja haldjad ning kas armastus ja headus saavad ikka ahnuse ja kadeduse üle võidu.

 

Juba 16. oktoobril esietenduvast noortelavastusest „Kuidas minust sai HAPKOMAH“ rääkis kooliõpetajatele põhjalikumalt lavastaja Vallo Kirs. Koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti XIII lennuga valmiv lavastus põhineb samanimelisel raamatul, milles sisalduvad lood narkosõltuvusest Eestis jahmatasid tuhandeid lugejaid juba siis, kui need ilmusid järjejutuna portaalis Nihilist.fm.