Andre Maaker

Ugala teatris

külalisnäitleja ja bändijuht lavastuses "Once"

Biograafia

Andre Maakeri muusikutee algas Kuressaares klarnetit ja saksofoni õppides ning 15-aastaselt hakkas ta õppima kitarri Tiit Pauluse käe all. Hiljem on õpingud viinud teda Tallinna Georg Otsa nimelisse muusikakooli ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse, kus ta ka õppejõuna töötab. Üheks Eesti parimaks džässkitarristiks peetav Andre Maaker näeb džässmuusikuks saamist kui individuaalset ja loovat protsessi, kus kool mängib kindlasti suurt rolli, kuid veelgi olulisem on isiklik suhe ja kirg muusikasse ning tahe helidega mänglevalt ümber käia.

 

Stiilimääratlusi vältides nimetab ta ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii džässi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusikalavadel.

 

Andre Maaker tegutseb sooloartistina ja teeb kaasa ka erinevates muusikakollektiivides, nagu näiteks Bad Habits Trio,  muusikaline kitarripõnevik Triller koos Ain Agani ja Vaiko Eplikuga või Trio Romansid. Tema sagedased lavapartnerid on praegusel ajal ka Jaan Sööt, Susanna Aleksandra, Pille-Rite Rei, Kadri Voorand, Liisi Koikson ja Sofia Rubina.

 

Esimene muusikalikogemus pärineb Maakeril 2002. aastast, mil Vanemuine etendas Tartu Raekoja platsil „Evitat”.

Menüü