Teatrirahvas üllatas haiglas olevaid lapsi kingitustega

Viljandi haiglas viibivaid lapsi külastas eile kirju seltskond, kelle hulgast ei puudunud ka jõuluvana. Ugala koguperelavastusest „Kohtume kell 8 Noa laeval” tuttavad kolm pingviinist sõpra koos ületöötanud tuviga rääkisid lastele oma seiklustest Antarktikas ja Noa laeval ning julgustasid lapsi jõuluvanale esinema. Kingikotti oli varutud nii muinasjutuplaate, värvimisvihikuid kui ka lasteraamatuid. Üheskoos lauldes, luuletusi lugedes ning ringtantsu lüües möödus aeg kiiresti ja ükski laps ei jäänud kingituseta.

 

Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere oli Ugala teatri korraldatud üllatuse üle tänulik: „On väga tähtis ja südantsoojendav, kui kogukond meid ja meie tegemisi märkab. Viljandi haigla on väga tänulik lastele valmistatud rõõmu eest!“

 

See polnud Ugala teatrile sugugi esimene kord jõulude ajal väikseid teatrisõpru rõõmustada. Ugala teater pöörab heategevusele tähelepanu aastaringselt ja nõnda ollakse partneriks mitmetele heategevusorganisatsioonidele ning -üritustele, mis aitavad hädasolevaid ning puudustkannatavaid inimesi. Viis aastat tagasi loodi ka Oleg Titovi ning Carita Vaikjärve eestvedamisele Ugala teatri heategevusfond “Kingi lapsele teatrielamus”, mille raames julgustatakse inimesi ostma teatripileteid edasi andmiseks. Fondi toel saavad vähekindlustatud perede lapsed tulla omal valikul vaatama Ugala teatri etendusi. Toetuspilet maksab 8 € ja seda on võimalik osta Ugala teatri kassast ning kõikidest Piletimaailma müügikohtadest. Sel aastal on Ugala heategevusfondi toel jõudnud etendusi vaatama 151 teatrisõpra, kuid ühtekokku küündib abistatud laste arv üle tuhande. Heategevuslikul eesmärgil saab fondi toetada siit toetuspileti ostes.