Teatrikülastuse uuendatud kord alates novembrist

Valitsuse kehtestatud uute reeglite järgi on kaitsemaskide kandmise kohustus laienenud kõikidessse avalikesse siseruumidesse, ka sinna, kus kontrollitakse COVID-19 tõendit ehk ka teatrimajadesse. Koroonaviiruse delta tüve aerosoolse leviku tõttu on range soovitus kanda meditsiinilisi või sellega võrdsustatud kaitsemaske. Maski saab soovi korral Ugala publikuteenindaja käest või teatrikassast. Maskikohustus rakendub kõigile, kes on vähemalt 12-aastased.

 

Kui inimesel on maskikandmine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, peab inimene seda kinnitama vastava arstliku tõendiga.

 

Alates novembrist peavad ka 12-17-aastased isikud teatrimajja sisenemiseks esitama COVID-19 tõendi või ka tõendi tervishoiuteenuse osutaja tehtud PCR testi (tehtud kuni 72h varem) või antigeeni testi (tehtud kuni 48h varem) negatiivse tulemuse kohta. Test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust.

 

Nüüdsest tuleb COVID-19 tõendi näitamisel esitada kohe ka isikusamasust tõendav dokument (ID-kaart, pass, juhiluba). See tähendab, et covid tõend kehtib nüüdsest vaid koos isikut tõendava dokumendiga.

Alla 12-aastased külastajad saavad teatris osaleda endiselt ilma testimiseta ja COVID-19 tõendita ning samuti ei rakendu maski kandmise kohustus.

 

Täpsema info leiab siit.