Teatrikülastaja meelespea: juhis turvaliseks teatrikülastuseks

Koroonaviiruse levik Eestis on taas laialdane, mille puhul peame kõik ühiselt pingutama ja käituma vastutustundlikult, et viiruse levik kontrolli alla saada. Ugala teater lähtub selles valitsuse korraldusestkultuuriministeeriumi juhendist, terviseameti soovitustest ning soovist, et Ugala teater, kultuur tervikuna ning kogu ühiskond saaks jääda avatuks. Teeme selleks enda poolt kõik võimaliku ja palume ka oma publikult väga mõistvat suhtumist, et teatrisse tulek oleks ohutu ja turvaline kõigile teatrikülastajatele.

 

Igal vähemalt 18-aastasel teatrikülastajal tuleb teatrisaali pääsemiseks tõendada oma nakkusohutust. Teatrisse tulles tuleb lisaks teatripiletile võtta kaasa ja olla valmis esitama:
-> kehtiv isikut tõendav dokument
 (ID-kaart, juhiluba, pass)
-> vaktsiinipass, COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend või negatiivset PCR-testi tulemust tõendav dokument. Negatiivset testi tulemust kinnitav tõend on kehtiv, kui PCR-test on tehtud kuni 72 tundi enne sündmust.

 

Nõutud tõendi saab enne teatrikülastust luua patsiendiportaalis, mille ehtsust ja kehtivust kontrollitakse tõendil oleva QR-koodiga spetsiaalse veebirakenduse abil. Kui on vaja abi digitõendi välja trükkimiseks, siis selleks pakuvad võimalust raamatukogud üle Eesti sh Viljandi Linnaraamatukogu. Kindlasti peab sel juhul raamatukogusse kaasa võtma oma ID-kaardi ja selle pin-koodid.

 

Kui ühte eelpool nimetatud tõenditest esitada ei ole võimalik, pakub Ugala koostöös Confidoga teatrikülastajaile võimaluse teha antigeeni kiirtesti sobivas testimispunktis (NB! Ei kehti kiirkliinikutes) mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel osalemist, millega koos väljastatakse ka vastav tõend (digitaalne/paberil). Pileti ostnud teatrikülastajale kehtib antigeeni kiirtestimisel sooduskood (testi hind sooduskoodiga 17 eurot), mis tuleb sisestada testimisele aega broneerides vastavasse sooduskoodi lahtrisse broneerimisvormi lõpus. NB sooduskood kehtib Confido testimispunktides, mitte kiirkliinikutes. Huvi korral palume võtta ühendust Ugala kassaga kassa@ugala.ee või tel 4330777, et saada personaalne sooduskood ja testimiseks vajalik aja broneerimise juhis.
Teatris kohapeal kiirtestimise võimalust ei ole.

 

NB! Kui olete haigestunud või tunnete end haigena, olete nakatanu lähikontaktne, kokku puutunud haigustunnustega isikuga, siis ei ole teatrisse tulek ohutu ega lubatud. Teater pileteid tagasi ei osta, ent võimalusel vahetame pileti hilisemale etendusele.

 

Juhul, kui teatrikülastaja ei soovi oma nakkusohutust tõestada, siis ei ole tal õigust teatrietendustel osaleda. Ugala teater sel juhul piletiraha ei tagasta. Õiguslik aluse selleks leiab VÕS § 101 lõige 3. Võimalusel vahetame pileti hilisemale etendusele.

 

Sissepääs teatrimajja on avatud vähemalt üks tund enne etenduse algust, et tagada reeglitele vastav ja turvaline sisenemine.

 

Teatrimajas tagame omalt poolt lisaturvalisust pakkuvad vahendid nagu käte desovahendid kassas, garderoobis, kavamüügilaual, teatrikohvikus ja üle teatrimaja. Publikuga kokkupuutuv personal omab kehtivat vaktsiinipassi või negatiivset koroonaviiruse testi tulemust.

 

Teatris julgustame kandma ka näomaski. Näomask tagab turvalise koosolemise teatrimajas ja etendust vaadates. Näomaski saab soetada ka Ugala kassast.

 

Teatrimajas liikudes ning garderoobis ja kohvikus palume hoida teistest teatrikülastajatest mõõdukat vahemaad. Etenduse vaheaeg kestab 20 kuni 30 minutit (sõltuvalt inimeste arvust teatrisaalis), et saaks rahulikult saalist väljudes üksteisega vahemaad hoida ja jõuaks kohvikut külastada. Ugala teatrimaja on avar ja ruumi distantsi hoidmiseks on piisavalt.

 

Vältimaks vaheajal kohviku järjekorda, soovitame teha vaheajatellimuse varakult veebilehel (kuni 24 h enne etendust) : ugala.ee/vaheajatellimus või telefoni teel ka samal päeval. Ka teatrikohvikus palume hoida teistest külastajatest mõõdukat vahemaad  – kohvikuleti ääres tellimust oodates ja samuti on selle põhjal tehtud ruumis laudade ja toolide paigutus.

 

Ugala teater jätab endale õiguse muuta saalis istumise korda, kui koroonaviirusega seotult reeglid riigis muutuvad.

 

Publiku turvalisust ja etendusi puudutav info täpsustub ja täieneb jooksvalt vastavalt valitsuse korraldustele.