Teatrikohvikus muugitakse täna õhtul lahti Solveigi laul

Ugala teatri 99. hooaega sissejuhatava Norra teemanädala raames leiab täna, 21. septembril kell 21.00 teatrikohvikus aset kultuuri-teemaline viktoriin, kus oma osa on ka muusikal ning seda üsna tavapäratus võtmes. Publiku ette astub hinnatud kitarrivirtuoos Andre Maaker, kes improviseerib Edvard Griegi ühe tuntuima teose, süit “Peer Gynt” teemadel. Publikul avaneb harukordne võimalus kogeda, kuidas kõlab ühe kitarri esituses maailmakuulus “Solveigi laul” ja teised Griegi meloodiad, mille ettekandmist ning interpreteerimist julgevad tavapäraselt ette võtta ainult väärikad suurekoosseisulised klassikalise muusika orkestrid.

 

Andre Maaker tegutseb nii sooloartistina kui ka teeb kaasa erinevates muusikakollektiivides nagu Bad Habits Trio, trio Romansid ja muusikaline kitarripõnevik “Triller” koos Ain Agani ja Vaiko Eplikuga. Sagedased lavapartnerid on praegusel ajal ka Jaan Sööt ja Sofia Rubina. Algaval hooajal saab Maakerit näha ka Ugala teatri laval. Jaanuaris publiku ette jõudvas muusikalis “Once” lööb Andre Maaker kaasa bändijuhina ja astub esmakordselt üles ka näitlejana. Esimene muusikalikogemus pärineb Maakeril 2002. aastast, kui Vanemuine etendas Tartu Raekoja platsil “Evitat”.

 

Viktoriiniküsimusi aitavad ette valmistada Kuningliku Norra Saatkonna töötajad ja läbiviijateks on Ugala teatri viktoriini-asjatundjad Liis Aedmaa, Mari Nurk ja Laura Kalle. Parimatele võistkondadele paneb temaatilised auhinnad välja teemanädala hea koostööpartner Kuninglik Norra Saatkond. Erinevaid üllatusauhindu jagub ka teistele osalejatele.

 

Viktoriiniõhtu tuleb teatrirahvale kombekohaselt pigem mänguline ning humoorikas ega eelda osalejatelt erilisi süvateadmisi Norra kultuurist. Viktoriin algab reede õhtul kell 21.00 teatrikohvikus ja on kõigil tasuta. Oodatud on kuni 4-liikmelised võistkonnad, kuid võib tulla ka üksi või koos kaaslasega. Kohapeal aitavad korraldajad moodustada saabujatest segavõistkonnad.