Teatriauhinnad leidsid tee Viljandisse

27. märtsil kuulutati NUKU teatris välja 2017. aasta parimate teatritööde auhinnad. Neid jagati 22 kategoorias ja mõnes andis žürii välja ka kaks auhinda.

 

Lavastust ettevalmistava töötaja auhinna sai Ugala kunstnik-dekoraator Eve Komissarov, kelle juhendamisel on teater olnud juba aastaid tulevaste visuaaltehnoloogide praktikabaas. Komissarov on arendanud lavatagust professionaalsust, olnud usaldusisik ja nõuandja paljudele teatritöötajatele, sealhulgas just noortele. Eve Komissarov ütles, et visuaaltehnoloogia tudengite ja vilistlaste kõnedele ei jäta ta kunagi vastamata, olenemata kellaajast ja päevast.

 

Reet Neimari nimelise kriitikaauhinna sai teenekas teatrimees Jaak Allik, kes oli Ugala kunstiline juht aastatel 1983–1988 ja 1991–1995 ning Ugala juht aastatel 2001–2003. Tema puhul tõi žürii esile klassikalise teatrikriitika põhiprintsiipide elushoidmist, oskust tõlgendada lavastustervikut ja selle kohta ajas kogemustest kantud panoraamvaates.

 

Kunstnikuauhinna sai Rosita Raud kujunduste eest lavastustele «Sonimine kahele» vene teatris, «Mees, kes ei teinud mitte midagi» NUKU teatris, «Guugelmuugelpunktkomm» Vanemuises ja «Lumekuninganna» Ugalas.

 

Muusikaauhinna sai meeskond koosseisus Taago Tubin (Ugala), Märt-Matis Lill, Jan Kaus ja Taavi Kull. See auhind anti erinevate teatrivormide meisterliku ühendamise eest ooperis «Tulleminek», mis etendub Vanemuises.

 

Aastaauhindu jagab Eesti teatriliit 1961. aastast rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil eelmise kalendriaasta loominguliste saavutuste või pikemaaegse silmapaistva teatritöö eest. Auhinnaga kaasneb klaasikunstnik Ivo Lille loodud Theodori silm. Iga auhinna juurde kuulub stipendium.

 

Auhinnagalat võõrustab igal aastal ise Eesti teater, möödunud aastal jagati auhindu Ugalas.