Tanel Jonas Ugala 101. hooajast

Kohe on algamas Ugala teatri teise sajandi esimene hooaeg. Juba sada aastat on see teater siin Viljandis vägevaid tegusid teinud, nüüd ootavad ees uued seni käimata rajad. Ja see on väga inspireeriv ning põnev.

 

Ei ole saladus, et juubelihooaja lõpp kujunes meie kõigi jaoks natuke ootamatuks. On kummaline juhus, et Ugala sajandal hooajal jäi kevadel mängimata täpselt sada etendust. Seda enam on mul hea meel, et me saime suvel uuesti oma uksed avada ning mängida lavastust „Katkuhaud“. Küll natuke teisiti kui olime oma juubelihooaja lõpulavastuse plaaninud, aga see pole oluline. Tähtis on see, et pärast mitmekuulist pausi said inimesed jälle teatrisse tulla, kell 19.00 süttis valgus, algas etendus ning näitlejad ja publik said taas kokku. Füüsiliselt, ühes ruumis.

 

101 on natuke sümboolne number. Justkui uus algus või värske start. See joon ühendab mõtteliselt ka meie selle hooaja uuslavastusi – kõigis neis seisavad tegelased teatud mõttes teelahkmel. Elu on toonud nad punkti, kust edasi minemiseks tuleb valida mitme uue raja vahel. Milliseks nende tee kujuneb, näete loodetavasti teatrisaalis juba ise.

 

12. septembril esietendub suures saalis Ray Cooney „Võrku püütud“, kus mehed püüavad teha kõik enesest oleneva, et päästa oma elu täielikust kokkukukkumisest. Natuke sarnasel teemal jätkab oktoobris ka Tanel Ingi, kes lavastab meie väikeses saalis Antti Mikkola tragikomöödia „Sorri, ei saa aidata“. Novembris saavad suures saalis kokku Karl Laumets, Kristjan Suits, Vaiko Eplik, Ugala ning Vanemuise näitlejad ja TÜ VKA tudengid. Ettevalmistused selleks kahe teatri ja ühe teatrikooli koostööks said alguse juba möödunud hooajal ning see võimas seltskond toob publiku ette Henrik Ibseni suurteose „Peer Gynt“. Hooaja esimese poole lõpetab Andres Noormets, kes toob väikeses saalis publiku ette Piret Jaaksi mullusel näidendivõistlusel peapreemia võitnud „Valged põdrad“.

 

Ma olen lootusrikas ja optimistlik. Ma usun, et ka teie. Meid ootab ees põnev hooaeg, ma loodan, et see pakub kõigile palju suuri ning nauditavaid elamusi.

 

Ma soovin kõigile jätkuvat negatiivsust koos rõõmsa meele ja inspireerivate ideedega. Sada üks algab nüüd! Kõik on võimalik!