Tänavatoidu teemanädal Teatrikohvikus

Kolmapäeval, 16. oktoobril jõuab Ugala teatri väikeses saalis publiku ette ühe allakäigu lugu ehk “Kuidas minust sai HAPKOMAH”. Noortelavastus põhineb samanimelisel raamatul, milles sisalduvad lood narkosõltuvusest Eestis jahmatasid tuhandeid lugejaid juba siis, kui need ilmusid järjejutuna portaalis Nihilist.fm. Lugu, mis saab alguse Tallinna Lasnamäe tänavatelt, võib juhtuda ükskõik millises linnas või alevikus, see võib juhtuda nii sinu või sinu sõbra, sinu lapse või sugulasega. See lugu võib juhtuda meie kõigiga.

 

Ka Teatrikohvik võngub peaproovide nädalal trupiga ühes rütmis ja esietenduse-eelse teemanädala inspiratsiooniallikaks valiti sel korral erinevatest maailmajagudest pärit ning just tänavatel populaarseks saanud toidud.

 

Teemanädala lõunapakkumiste hulgast võite kohata näiteks järgmisi hõrgutisi:

 

  • Algselt Aasia köögist pärit tšilline NUUDLIROOG, mida pakutakse igas endast lugupidavas “hiinakas”: toekas munanuudlitoit köögiviljade, ingveri ja idudega.
  • Algselt Mehhiko rahvusköögist pärit, kuid just Hispaania hommikukohvibaaridest tuntuks saanud ja kogu maailma vallutanud CHURROS ehk patuselt magusad õlis küpsetatud pontšikud.
  • 19. sajandil pandi Ameerika tänavatel grillile Saksamaalt pärit Hamburg Steik ja sündis tänavatoitude kroonimata kuningas ehk hamburger. Meie menüüst leiate tervisliku ja maitsva PEEDIBURGERI madalal temperatuuril küpsetatud rebitud sealihaga. Ja kes lihast ei hooli, siis saadaval on ka vege versioon!
  • MINIPANNKOOGID ehk poffertjes’id on Hollandi päritolu tänavatoit, mille traditsioonid ulatuvad 18. sajandisse! Neid magusaid hõrgutisi serveerime teile vahukoore ja marjadega.
  • Lähis-Idast pärit hakklihavardaid (ehk kebabi) pakkuvaid söögikohti kohtame pea iga suurlinna tänavail. Meie pakume teemanädalal aga ehteestilikke ahjus küpsetatud LIHAVARDAID.
  • Tervislik POKÉ BOWL on Hawaii rahvusroa musternäidis – maitsev, eriline ja tervislik. Lihtsustatult öeldes on tegemist parima värskest toorainest tehtud fantaasia-salatiga.

 

Ja ühtteist jätame ikka üllatuseks ka! Külastage meid 9.–16 septembrini ning tundke rõõmu Ugala juubelihooajast ja Teatrikohviku teemanädalast.

 

Muuseas, sel nädalal kõlab meil ka üsnagi eriline muusikavalik, mille on teatrikülastajate jaoks kokku valinud lavastuse “Kuidas minust sai HAPKOMAH” muusikalise kujunduse autor, artist, kes hip-hop muusika sõpradele pikemalt tutvustamist ei vaja – MC Lord ehk Mart Rauba!

 

Mardi muusikavalikut saate kuulata siit lingilt.

 

Rohkem infot lavastuse kohta saate lugeda siit lingilt.

 

Kohtumiseni Teatrikohvikus!