“Suitsuruumilood”. Ott Aardam: “Jah, ma olen Viljandis õnnelik”

Ugala teatri jutusaate “Suitsuruumilood” külaline oli seekord teatri loominguline juht Ott Aardam, kellel äsja täitus kolm aastat Ugala teatri eesotsas. Teda intervjueeris Ugala teatri korraldusjuht Heigo Teder.

 

Esimest korda publiku osalusel toimunud avalikul salvestusõhtul vaatas Aardam möödunud kolmele aastale tagasi. Nende aastate jooksul elas Ugala teater üle rasked ajad: teatrimaja remont, Ugala black boxi loomine, rohked väljasõidud, uue repertuaari loomine ja 2017. aasta kevadel renoveeritud teatrimajja tagasi kolimine, mis päädis Ugala teatri jaoks viimase 25 aasta kõige publikurohkema hooajaga.

 

Kolm aastat täis raskeid väljakutseid ja ponnistusi on kandnud vilja ja Ugala teater läheb uuele hooajale vastu hoopis uute väljakutsetega. Seda nii loominguliselt kui ka organisatoorselt.

 

Ott Aardam, kes lisaks peanäitejuhi ametile on tuntud ka kui näitleja, lavastaja ja näitekirjanik, paotab intervjuus ka ust loomingulise elu pingelistele momentidele ja annab enda kogemuste najal nõu, kuidas ja kellelt leida rasketel hetkedel tuge.

 

“Suitsuruumilood” on jutusaade, milles Ugala teatri korraldusjuht Heigo Teder kutsub endale külla erinevaid loomeinimesi, et avada kuulajatele läbi avameelsete vestluste teatri telgitaguseid. Kohtumiste omapäraks on see, et kogu jutuajamine võetakse linti ühe võttekorraga ja salvestusele hilisemat toimetamist ei järgne. Dokumentaalse vormi valimine on taotluslik, täpselt nii nagu eluski on tegemist kohtumistega, kus sõnu tagasi ei võeta ja tegusid ilusamaks ei kohandata.

 

Saadet saab kuulata siit lingilt: https://www.mixcloud.com/heigo-teder/suitsuruumilood-ott-aardam/

 

Saatesarja “Suitsuruumilood” varasematest kohtumistest on kuulajateni jõudnud jutuajamised näitlejatega Peeter Rästas (Rakvere teater), Gert Raudsep (NO99) ja Ugala teatri näitlejate Tanel Ingi, Janek Vadi ja Vallo Kirsiga.