Suitsuruumilood. Avalik salvestus. Külas Ingomar Vihmar

31.10.2017 kell 21.00 Ugala Teatrikohvik

 

„Suitsuruumilood“ on jutusaade, mille raames kutsub Ugala korraldusjuht Heigo Teder endale külla erinevaid loomeinimesi, et avameelsete vestluste käigus juhatada kuulajaid teatritegemise telgitagustesse.

 

Vahetult enne lavastuse „Orpheus allilmas“ peaproovide algust on saatekülaliseks Endla teatri loominguline juht Ingomar Vihmar, kes pärast 15 aasta pikkust pausi on taas Ugala teatris lavastamas.

Ingomar Vihmar ehk sõpradele lihtsalt „inks“ on varasemalt töötanud kümmekond aastat Ugala teatris näitleja ja lavastajana, olnud mõned aastad vabakutseline lavastaja ja teeninud leiba reklaamifirmas copywriterina. Seejärel oli ta kümmekond aastat Eesti Draamateatri palgaline lavastaja ning alates 2015. aastast kannab ta ametinimetust Endla teatri loominguline juht.

 

Lavastuste nimekiri on Vihmaril pikk ja kirev: alustades mustlaste muinasjuttudest, põigates hip-hopi radadele lavastuses „Küpressimägi“, toonud lavale täpselt 200 korda täissaalidele mängitud blockbusteri „Täismäng“, olnud Briti näitekirjanduse in-yer-face žanri maaletooja Eestis (Ravenhilli kõmulised lavalood), pälvinud Ants Lauteri nimelise preemia ning olnud oma positiivse ja muretu ellu- ja töössesuhtumisega „oma säga“ kõikides Eesti teatrites.

 

PS. Ingomar lubas vinüülplaadid ka kaasa võtta, nii et kui Tederil kipuvad jututeemad kiiva kiskuma, siis on lootust, et lisaks teatritöödele ka melomaani ja DJ-na tuntud Vihmar päästab õhtu hea muusikaga.

Jutusaate „Suitsuruumilood“ salvestus toimub koos publikuga. Publik ei jää pelgalt kuulaja rolli, vaid saab võimaluse ka ise Ingomarile küsimusi esitada. Kohtumisõhtu on tasuta.

 

Vestlussarja „Suitsuruumilood“ omapäraks on see, et kogu jutuajamine võetakse linti ühe võttekorraga ja salvestusele hilisemat toimetamist ei järgne. Dokumentaalne vorm on taotluslik, täpselt nii nagu eluski on tegemist kohtumistega, kus sõnu tagasi ei võeta ja tegusid ilusamaks ei kohandata.

 

„Suitsuruumilood“ varasemaid jutuajamisi saad järelkuulata siit: www.mixcloud.com/heigo-teder või Facebooki lehelt www.facebook.com/suitsuruumilood

 

Novembris Ugala teatris lavale jõudva lavastuse „Orpheus allilmas“ kohta leiate info lingilt www.ugala.ee/lavastus/orpheus-allilmas