Soovitused, mille abil teatrinälga leevendada

Ugala teatri etendustegevus on 1. maini peatatud. Hoiame teatrimaja lähiajal suletuna, oleme kodudes ja teeme kaugtööd. Aga lisaks töö tegemisele vajab inimene ka tegevusi, millega ootamatult sülle kukkunud vaba aega meeldivalt sisustada. Seetõttu otsustasime alustada teatrirahva soovituste rubriigiga, kus Ugala inimesed jagavad oma mõtteid, mille abil kodus sisukalt aega veeta.

 

Nimekirja lisandub igal järgneval päev uus soovitaja. Jälgige uusi postitusi Ugala kodulehel ja Facebooki lehel.

 

Vastutustundlikult käitudes kaitseme iseend, oma lähedasi ning eriti eakaid ja nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesi, samuti kroonilisi haigusi põdevaid inimesi, kellele viirus võib mõjuda kõige ohtlikumalt. Kel vähegi võimalik, püsige kodus!

 

Kuidas sisustada vaba aega, kui teatrietendusi külastada ei ole võimalik.

..

 

Ugala teatri dramaturg Liis Aedmaa

 

 1. Üks märgilisemaid lavastusi Ugala ajaloos on 1957. aastal valminud Gunars Priede “Kuigi on sügis”, mille lavastas Aleks Sats. Reet Neimar kirjutas sellest oma raamatus “Sajandi sada sõnalavastust” nii: “Toonaste suurte näitlejate põgus nooruskohtumine! Väikese teatri suur kunst – nii öeldi 1958. aastal Ugala kohta.” Raadioteatri arhiivis leidub selle lavastuse põhjal 1958. aastal lindistatud kuuldemäng. Seda saab kuulata siit:
 https://arhiiv.err.ee/vaata/kuuldemang-kuuldemang-kuigi-on-sugis-01 

 2. Mina olen suur audioraamatute sõber ja juba mõnda aega kasutan sellist Amazoni äppi nagu Audible – www.audible.com. Hetkel on mul näiteks pooleli Alan Bradley raamat “A Red Herring without Mustard”. See on kolmas raamat Flavia de Luce’i krimilugude sarjast. Sama sarja esimene osa “Piruka magus põhi” jõudis üle-eelmisel nädalal Ugalas lavale. Miks mitte kuulata värskes õhus jalutades Flavia lugusid ning siis, kui teater jälle lahti tehakse, tulla Ugalasse ja vaadata, kuidas vahepeal armsaks saanud tegelased lavalaudadel toimetavad?
 3. Teatrisõpradele soovitaks veel sellist digikeskkonda nagu www.digitaltheatre.com. Seal leidub kümneid briti teatrite etenduste salvestusi, mis kõik on väga kvaliteetselt üles võetud. On nii klassikat, kaasaegset dramaturgiat, muusikale, tantsulavastusi. Võimalik on liituda kuutasupõhiselt või ka üksikuid etendusi rentida.

LiisAedmaa

 

Ugala teatri lavastaja Taago Tubin

 

 1. Briti tohtri dr. John Campbelli igapäevane videoblogi Youtube’is, kus ta analüüsib pandeemia hetkeseisu, andes riikide võrdluses statistilise ja meetmelise ülevaate toimuvast. Vaata: www.youtube.com/user/Campbellteaching

 2. Eesti dokumentalistika kullafondi kuuluvad Andres Söödi filmid. Nt. “Unenägu”, “511 paremat fotot Marsist”, “Jaanipäev”, “Dirigendid”,”Pulmapäev”, “Reporter” – võrratud teosed, mida võib ikka ja jälle uuesti üle vaadata. Need on lihtsasti kättesaadavad.
  “Jaanipäev”: www.youtube.com/watch?v=owHNHgeaUDc 

  “Unenägu”: https://arhiiv.err.ee/vaata/473

 3. Režissööri, kunstniku ja muusiku David Lynchi biograafia “Room To Dream”: ühe erilisima looja biograafia ja mitte ainult. Selle paksu kamaka läbilugemiseks oleks muidu olnud keeruline aega leida.
  Vaata: www.goodreads.com/book/show/35224286-room-to-dream
  Olemas ka audioraamatuna Spotify’s: https://open.spotify.com/playlist/4WdwFCLU1Z2wt9S1RafCjc

TaagoTubin

 

Ugala teatri näitleja Tarvo Vridolin

 

 1. Kui jätta kõrvale need asjad, mida peaks tegema ja oleks mõistlik teha, siis soovitaksin kõigepealt laiselda. Saan aru, et see on ilmselgelt liiga lai mõiste… No siis midagi konkreetsemat. Võta plaadiriiulist neid plaate, mida pole aega olnud kuulata. Võta kohe järjest ja naudi tugitoolis seda, kuidas muusikaline silmaring avardub.
 2. Kuna teatrid on kinni ja kultuuripuudus pitsitab, siis võiks lahti võtta ERR-i arhiivilehe ja vaadata vanu teatri- ja telelavastusi ja filme. Uskumatu, mida sealt kõike leiab. Netflix on selle kõrval poisike. “Charlie tädi” ülesvõte aastast 1991 näiteks: https://arhiiv.err.ee/vaata/charley-tadi-1 ja http://arhiiv.err.ee/vaata/charley-tadi-2/ 

 3. Ja koristada tuleb ju ka. Mina alustasin oma digiarhiivist. Vaatasin kriitilise pilguga üle viimastel aastatel hirmsa kiirusega kasvanud pildipanga ja siis jäi silma ka “näpsteriaegne” muusikakaust. Sealt siis ka see kummaline pleilist. Huvilised, kel Spotify, saavad mu tänase “koristamise” käigus avastatud lugudest koosnevat pleilisti kuulata siit lingilt: https://open.spotify.com/playlist/6pS04DFrCP3JQGADtwLYJ5?si=tDzSOb0uRHyqm_B9v2Q3Zg

TarvoVridolin

 

Ugala teatri näitleja Marika Palm

 

 1. Koristamine! Ebavajalikest asjadest vabanemisel tekkiv kergus on lausa teraapilise mõjuga ja praegusel kodusel ajal väga mõnus rahulik tegevus. Minu suurim koristamisega seotud avastus on KonMari meetod. Lühidalt seletades toimib see meetod nii, et koristamine/asjade sorteerimine toimub kategooriates, mitte ruumipõhiselt. Praegu on mul pooleli kategooria: PABER! Alustades arvasin, et see kategooria läheb ruttu, sest palju mul seda “paberit” ikka kodus on… Ja kui ma siis hakkasin kogu paberit ühte hunnikusse kokku koguma, sain aru, et olin väga naiivne. Igaljuhul soovitan selle meetodiga tutvuda! See on põnev ja häid tulemus andev. Netflixis on sari, mida vaadates saab kindlasti aimu, kuidas see meetod toimib. Sarja nimi on “Tidying up with Marie Kondo”. Vaata ka: www.youtube.com/watch?v=UYv0ufiY2u8 .
  Loe juurde: www.rahvaraamat.ee/p/jaapani-korrastuskunst-korrastamise-elumuutev-vägi/697408/en?isbn=9789949277766
 2. Jooga! Minu isiklikuks lemmikuks on “Jooga koos Adriene’ga” (Yoga with Adriene). Tal on väga erinevate raskusastmetega videosid, mille seast igaüks endale kindlasti sobiva leiab. PS! Tal on ka väga armas koer, kes aeg-ajalt rohkem või vähem aktiivsena videotes figureerub. Loomadega koos elavad inimesed kindlasti teavad, kui palju elevust tekitab lemmikutes põrandale asetatud joogamatt ja sellel ukerdav inimloom.
  Vaata: www.youtube.com/user/yogawithadriene
 3. Vabatahtlik tegevus! Kuna ühel hetkel võib tekkida olukord, kus inimesed abi vajavad, siis tasub tervetel ja mitte riskigruppi kuuluvatel inimestel ennast kindlasti vabatahtlikuna kirja panna, et olla valmis vajadusel aitama. Rohkem infot leiab: https://kogukondaitab.ee/et

MarikaPalm

 

Ugala teatri näitleja Rait Õunapuu 

 

Nüüd, kus kõigil on pesu pestud, torud puhastatud, oksad lõigatud ja toad läigivad puhtusest.

 1. Helistage oma lähedastele. Just neile, kes on kuhugi toimetuste taha ära kadunud, aga kellele siiski enne magamajäämist vahel mõtled. Ärge unustage ka vanemaid ja vanavanemaid, kaugeid sugulasi, endisi sõpru ja kaasteelisi.
 2. Tean, et targem on nina mitte välja pista, aga aidake neid, kes on hädas. Facebookis on mitmeid gruppe, mis on kõik lihtsa vaevaga leitavad. Kui sul on AEGA, energiat, tervist ja raha, siis on kindlasti keegi, kellel neid asju praegu pole. Väike asi võib olla suureks abiks. Külasta lehte www.kogukondaitab.ee ja loe läbi see artikkel https://sakala.postimees.ee/6925318/viljandi-palub-vabatahtlikke-sotsiaaltooks-appi
 3. Ja viimaks – ärge tehke mitte midagi! Muidu on meil alati kiire. Tean, et paljudel on väljakutseid ja toimetamist rohkem kui muidu ja teile soovin ma jõudu! Siiski, kel vähegi võimalik, võtke sellest viimast. Puhake igast asendist.

RaitOunapuu

 

Ugala teatri näitleja Martin Mill

 

 1. Ükskõik millise mängu su laps välja pakub, ütle JAH!
 2. Loe!
 3. Mine metsa!

MartinMill

 

Ugala teatri näitleja Laura Kalle

 

 1. Soovitan suure pausi ajaks oma kodu täita muusika ja lõhnadega. Mina teen täna sibulasuppi. Selleks on õnneks mustmiljon head retsepti, aga minu plaan on järgmine: esmalt panen ahju 180 kraadi juurde küpsema õli ja hea tugevamaitselise riivjuustuga saiad. Samal ajal panen potti 250 g hakitud sibulaid ja paar supilusikatäit võid ning küpsetan sibulad klaasjaks. Seejärel lisan potti 25 g jahu ja segan sibulaid veel paar minutit. Nüüd pole muud, kui valada sibulatele 2 l vett või puljongit oma maitse järgi ning lasta kõigel 25 minutit küpseda. Siis panen supi väikestesse ahjukindlatesse anumatesse, igasse anumasse ka üks-kaks varem küpsetatud juustusaia, lisan veel kõvasti riivjuustu ja parajalt võid ning lasen supil ja saiadel ahjus koos kuldpruuniks küpseda.
 2. Berliini Filharmoonikutel on oma digitaalne kontserdisaal, mis on muidu tasuline, aga ajutiselt on sellele antud prii ligipääs. Seal on suurepärases esituses ja väga hea kvaliteediga kontserdisalvestusi. Varem salvestatud kontserte saab otsida nii dirigentide, heliloojate kui ka solistide järgi. Näiteks võib leida valiku Paavo Järvi dirigeeritud kontserte, muuhulgas näiteks 2018. aasta mais salvestatud Beethoveni 4. sümfoonia Bayreuthi imeilusas teatrisaalis. www.digitalconcerthall.com
 3. Veel panen ette sukelduda digitaalarhiivi ja sirvida vanu eesti ajalehti. Hiljaaegu proovisin otsida uudiseid, mis puudutaksid näiteks minu esivanemaid, kellega ma ise kohtunud ei ole. Ja mul oli nii palju head õnne, et leidsin nendega seoses pea saja aasta vanuseid tulemusi nii reklaamide, kuulutuste kui ka krimiuudiste vallast. Soovitan sinna sügavale kaevuda, sest lisaks teadmistele saab väga palju nalja. https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea

LauraKalle

 

Ugala teatri trupijuht Karl Kena

 

 1. Hetkel on mul hoogsalt käsil Ugala sügisese mängukava kokkupanemine. Selle taustal on mul kodukontoris mängimas muusika, mille valik põhineb Robert Dimery’i nimekirjal “1001 Albums You Must Hear Before You Die”! “Töötan” seda vaikselt läbi, mitte küll järjest, aga siiski süsteemselt. Paras rütm on 10 albumi kaupa minna. https://en.wikipedia.org/wiki/1001_Albums_You_Must_Hear_Before_You_Die
 2. Male! Kui te oma koduste seast sama tasemega mängupartnerit ei leia, siis aitab hädast välja www.chess.com
 3. Kuna tegutsen lisaks teatritööle ka jalgpallikohtunikuna, siis olen parasjagu järgimas individuaalset, spetsiaalselt kohtunikele mõeldud treeningprogrammi. Liikuge teiegi. Ükskõik mis intensiivsusega, sest isegi värskes õhus jalutamine tuleb kasuks. Terves kehas terve vaim!

KarlKena

 

Ugala teatri näitleja-lavastaja Ringo Ramul

 

 1. Tehke lõket ja vaadake elavat tuld!
 2. Vaadake öist taevast ja leidke üles seal peituvad tähtkujud!
 3. Kui on ikkagi kultuuriisu, siis vaadake näiteks Kreeka režissööri Yorgos Lanthimose filme:
  “Kynodontas” www.imdb.com/title/tt1379182
  “The Lobster” www.imdb.com/title/tt3464902
  “The Killing of a Sacred Deer” www.imdb.com/title/tt5715874

RingoRamul

 

Ugala teatri näitleja Luule Komissarov

 

Kui seni olin ma “töötav pensionär”, siis nüüd on mul lõpuks ometi võimalus proovida, kuidas see “päris ehk koduse pensionäri” elu maitseb. Ja mis siin salata – väga hästi maitseb! Riskigrupi täieõigusliku liikmena olen end karantiini sättinud ja päevakava on nädalaga mõnusalt paika loksunud. Soovitan oma päevakava hea meelega ka teistele eakaaslastele.

 

 1. Elan Paala järve kaldal. Ja ümber järve on terviserada. Seega, hommikul, kui on inimtühi aeg, siis asun kohe põlvedele trenni tegema. Mul oma trennikava. Esiteks teen kaks ringi ümber järve – kiirkõnnis. Siis puhkan, võtan tiba päikest. Ja siis teen kohe käpelt kiirkõnnis veel teise kahese järveringi otsa. Siis jälle puhkan. Ja lõpetuseks teen viimase ehk viienda järveringi häääästi aeglaselt jalutades ja mõnuledes. Kusjuures, rada on lai, nii et hoian truult paarimeetrist vahet, kui keegi vastu tuleb. Ja teen teistele märkusi, kui mõned uljamad baretid mitmepealistes kampades jalutamas on – EI TOHI!
 2. Nii, trenn tehtud. Siis kobin tuppa raamatut lugema. Alustuseks lugesin möödunud nädalal kõik Indrek Hargla krimkad läbi. Soovitan soojalt! Ja nüüd, kuna mul on tellitud lugemissari Loomingu Raamatukogu, siis töötan regulaarselt neid läbi – jube mõnusad õhukesed raamatud, super ühe päeva lugemised! Soovitan täiega.
 3. Pärast trenni ja lugemist lasen silma looja. Kui mõnus on päeval tunnike magada! Ja siis ongi õhtu käes, räntsatan tugitooli, hakkan kuduma ja selle kõrvale vaatan kõik maailma saated ära!

LuuleKomissarov

 

Ugala teatri näitleja Jaana Kena 

 

 1. Tore on teha vanu ära proovitud retsepte ja neid siis uute maitsetega täiustada. Proovige küpsetamist. Mina tegin näiteks äsja aprikoosi-kohupiimapirukat. See kevadiselt rõõmus kohupiimapirukas rõõmustab nii silma kui ka kõhtu.
  RETSEPT:
  Vahusta toasoe või (100gr) ja suhkur (1,5 dl). Lisa muna (1) ja jahu-küpsetuspulbri-soola segu (3dl; 0,5 teelusikat; 0,5 teelusikat). Suru tainas võitatud vormi põhja ja äärtele. Pane korraks külma. Sega kohupiim (200gr) ja hapukoor (2dl). Lisa 3 muna, vanillisuhkur (1 tl) ja aprikoosipurgist kompotivedelik. Vala segu taignale. Nõruta konservpurgist aprikoosid ja tõsta kohupiimasegule, kumer pool üleval. Küpseta 175-kraadises ahjus 35 minutit. Valmis!
 2. Lugeda on mõnus, sest öökapile oli kogunenud mitu raamatut. Nüüd on aega! Mulle meeldib jutti lugeda, ilma pausita. Soovitus siis ka – Max Seeck “Hammurapi inglid”. Muideks, Rahva Raamatu e-poes on raamat müügil hetkel soodushinnaga alla 10 € www.rahvaraamat.ee/p/hammurapi-inglid/1041010/et?isbn=9789949647255
 3. Õues koos perega on väga tore. Saab avastada ilusaid kohti ja nad on ju nii kodu lähedal! Kas olete näiteks käinud sellises kohas nagu Viljandi liivakivipaljand? Paikneb otse keset linna, lossipargi lääneservas. www.puhkuseestis.ee/vaatamisvaarsused?sightseeing_id=396

JaanaKena

 

Ugala teatri näitleja Vallo Kirs

 

 1. Mängud lapsega. Vaja ei lähe selleks mitte midagi. Ainult vaba aega ja fantaasiat. Pappkastist saab kosmoselaev ja supilusikast telefon. Aga me vaatame koos ka multasid, mürame, mängime autode ja loomakestega ning loeme (vaatame) raamatuid. Mängime palliga ja … See loetelu on tegelikult väga pikk, sest siis on ju veel igasugu sünteese kõigist nendest mängudest. Juhendit ei ole. Mängude reeglid sünnivad ja muutuvad käigupealt. Eksida ei ole võimalik!
 2. Liikumine. Käin päevas korra õues jooksmas. Lossimäed, Paala järv ja Viljandi järv on meelispaigad. Annab energiat päeva teiseks pooleks ja värske õhk on tervislik! Ja hoian ilusti pikivahet kaasliiklejatega.
 3. Koristamine/miniremonditööd/raamatud. Mulle tegelikult tohutult meeldib koristada. Ülimalt meditatiivne tegevus. Koristamise ja sorteerimise käigus tulid kohe meelde kõik väiksed tööd, mis ma olen seni edasi lükanud. Köögimööblile kapiuksed, vannitoa peeglivalgusti, köögi ja esiku vaheline uksepakk jne. Loetelu tuli küllaltki pikk. Eks ma siis järge- ja jõudumööda täidan seda “tegemata remonditööde” nimekirja. Aga kui päev on olnud pikk ja toimetusi täis, siis õhtuti enne magamaminekut ma loen. Kas või 10 lk. Siis on justkui päev ikka korda läinud. Ahjaa, ja siis ma mõtlen enne magama jäämist, et mis mind päevas rõõmustas ja millega ma järgmine päev tegelen.

ValloKirs

 

Ugala teatri näitleja Klaudia Tiitsmaa

 

Aeg on seisma jäänud ja see on meie “kiiremini-kõrgemale-kaugemale” maailmas üsnagi harukordne. Miks mitte seda ära kasutada?

 

 1. Võtke perega koosolemisest nii palju kui võimalik! Soovitan teil praegusel hetkel rohkem omakeskis kodus mängida ja jutustada. Ja seeläbi rohkem uusi ühiseid mälestusi luua!
 2. Lähedased on kõige olulisemad. Jaluta perega rabas või metsas, helista (või tee videokõne) mõnele sugulasele, kellele pole ammu külla jõudnud.
 3. Küll pärast jõuab uuesti trenni minna – küpsetage ja kokake praegu nii, kuis jaksate! Armastus käib kõhu kaudu. www.jamieoliver.com/recipes

KlaudiaTiitsmaa

 

Ugala teatri näitleja Aarne Soro

 

Aarne maskitegemise video:

 

Inimestel on küllalt aega olnud, et leida tegevusi erilise olukorra sisustamiseks. Soovin, et jätkuks rõõmu! Kui oled jõudnud oma mõtetega ängipuuri, leiad väljapääsu ka kõige igapäevasemates pisitoimingutes. Pühi tolm teleka tagant ja alt, klopi uksematt, korista autokuur, lõika pesamuna küüned, pane kassile värske liiv … Rääkisin hiljuti telefonitsi sõpradega ja jõudsime järeldusele, et kummalisel kombel oli see kriisieelne aeg üsna kodukriis ja praegune kriisiaeg õnnis koduaeg. Muidugi on selge, et taoline olukord pole jätkusuutlik, aga vahepeatusena hädavajalik. Eks see puhang ka kord lõppeb ja siis läheme hoopis tervemana edasi. Rõõmu!

 

AarneSoro

 

Ugala teatri näitleja Janek Vadi

 

Kui te olete oma kodu ära koristanud, lapse või lastega mänginud ja jalutanud, koos elukaaslasega valmistanud ülimaitsva õhtusöögi, siis minult teile kolm filmisoovitust:

Kuna Eesti inimese infotehnoloogiline leidlikkus on ülemaailmselt tuntud, siis filmide koordinaadid ei olegi nii olulised, ilmselt leiate endale meelepärase netikeskkonna, et silm peale visata.

 

PS Loodan, et inimesed on vastutustundlikud ja hoiduvad mittevajalikest otsekontaktidest teistega, sest nii me näitame, et me hoolime teistest, et me hoolime endast. Ja ma olen kindel, et see olukord, see eriolukord, saab ühel hetkel läbi ja see saab läbi tänu meie käitumisele, tänu sellele, et me hoolime. Jõudu ja tugevat tervist kõigile!

 

JanekVadi

 

Ugala teatri näitleja Tanel Ingi 

 

 1. Kui on meelest läinud, siis praegu on palju aega ja tasub meelde tuletada. Et. Inimene ei ole Looduse kroon. Planeet Maa ega Loodus ei vaja meid, nemad saavad ilma inimesteta palju paremini hakkama. Meie vajame neid.
 2. Kõige valguses, mis hetkel toimub, võiks lugeda Jaan Kaplinski teost „Lahkujad“ (2009). Ja ka Kaplinski muid raamatuid loomulikult. Kuna hetkel reisida ei saa, siis viimati ilmus Kaplinskil reisikirjade kogu „Piirpääsukese Euroopa“. Samuti soovitan kuulata ja vaadata ja lugeda Anu Raua mõtteid. Netist leiab temalt palju.
 3. Kui me saame hetkel hakkama nii, et meie tarbimis- ja ostlemisharjumused on viidud miinimumini, siis võiks sellist elusätungit jätkata ka siis, kui kõik on möödas. Tarbida ainult seda, mida reaalselt vaja on. Ja mõistusega. Et peale meie oleks ka muul elusal kohta siin Maal. www.youtube.com/watch?v=NyB90aNkURUOlge terved ja ikka head!

TanelIngi

 

Ugala teatri näitleja Vilma Luik

 

Kõik möödub. Ka praegune olukord muutub. Oleks hea, kui me praegust hetke lihtsalt maha ei magaks, vaid kasutaksime seda aega, et vaadata enda sisse ja enda ümber. Et avastaksime, kuidas praeguses piiratud ruumis on nii palju kasutamata võimalusi. Iga päeva lõppedes mõistan, et nii palju on veel elus teha.

 

 1. Soovitan vaadata, mida uut pakub Erika Viira oma pilatese stuudios www.viljandipilates.ee ja kuidas Eve Noormets veebikeskkonnas oma võimlemismetoodikat edasi jagab.
 2. Usun südamest, et meie juhtide poolt tuleb häid võimalusi ja arukaid otsuseid. Et põllumehed saavad seemne mulda panna ja lehmad lüpstud. Et sügisel on meil salved rikkalikult täidetud kodumaal kasvatatud andidest. Mul on ka seemned ostetud ja loodan, et saan nii tuppa kui peenrasse midagi suupärast kasvama panna.
 3. Nalja peab ka saama! Täna kl 18 on ansambli MINU ISA OLI AUSUS ISE veebi-kontsert www.facebook.com/events/3056777731052646Soovitan vaadata! Hermann Hesse on öelnud “Igasugune kõrgem huumor algab sellest, et omaenda isikut enam tõsiselt ei võeta”.

Avarat meelt ja tugevat tervist!

 

VilmaLuik

 

Ugala teatri loomingulise ala assistent, lavastaja Oleg Titov

 

 1. Soovitan proovida kudumist. Ka meestel! Puhas teraapia! Kel varasem kogemus puudub, siis alustage lihtsamatest väljakutsetest. Näiteks uudistage siit lehelt, kuidas esimesed sammud sel villasel teel astuda: http://tutimyts.weebly.com
 2. Lugege läbi kõik raamatud, mis ostetud, kingiks saadud, kuid siiani millegipärast lugemata on jäänud. Kui mõni raamat on millegipärast pooleli jäänud, siis nüüd on käes aeg, et sellega uuesti alustada. Äkki täna läheb õnneks?
 3. Ärgake vara. Hommikud on parim aeg, et jalutada. Ja valguse saabumist nautida. See on hetkel ka ilmselt parim aeg, et inimtühjadel tänavatel jalutada.

OlegTitov