Selgusid Ugala kolleegipreemiad

6. jaanuaril tähistas Ugala teater oma 99. sünnipäeva, mille juurde on traditsiooniliselt kuulunud Viljandi Metsakalmistu külastamine ja hoogne pidu teatrimajas koos praeguste ning kunagiste ugalalastega. Muusikaliste etteastete eest hoolitsesid muusikali „Once“ külalisnäitleja Jaanus Mehikase ansambel 10 Minutit Hirmu ja videodiskor Mart Saar. Õhtu üheks oodatuimaks sündmuseks oli näitlejate Tanel Ingi ja Martin Milli läbiviidud teatraalne viktoriin.

 

Piduliku õhtu kulminatsiooniks oli kolleegipreemiate välja kuulutamine, mis selgusid majasisese hääletuse tulemusel.

 

Kolleegid hindasid võrdse häältetulemusega parimaks naisnäitlejaks Luule Komissarovi (rollid lavastustes „Meistrite liiga“, „Hipide revolutsioon“) ja Kadri Lepa (rollid lavastustes „Tähtede seis“, „Elav laip“, „Litsid pole tuli“).

 

Parim meesnäitleja oli kolleegide hinnangul Ringo Ramul (rollid lavastustes „Tuul kuu pealt“, „Hipide revolutsioon“, „Kohtume kell 8 Noa laeval“).

 

Parima lavastaja preemia pälvis Marika Palm, kelle käe all valmisid läinud aastal kaks lavastust – „Tuul kuu pealt“ ja „Kohtume kell 8 Noa laeval“.

 

Eripreemia „Särav suts“, mis antakse välja eriliselt meeldejääva kõrvalosa, väikerolli või muu lavalise ülesastumise eest, sai Aarne Soro (vanglafanaatikust isevalitseja krahv Hulago Bloot lavastuses „Tuul kuu pealt“).

 

Parim lavastusala töötaja oli lavameister Siim Saarsen. Teist aastat järjest valiti parimaks maja töötajaks teenindusjuht Eleri Helimets.

 

Parimaks uueks tulijaks hindasid kolleegid näitleja Ilo-Ann Saarepera, kes liitus Ugala teatri trupiga 99. hooajal ning teeb kaasa lavastustes „Naine merelt“, „Kohtume kell 8 Noa laeval“, „Krdi loll lind“ ja „Vai-vai vaene Vargamäe“.

 

Südamega tehtud töö eest pälvis kolleegide tunnustuse Ugala teatri korraldusjuht Heigo Teder, kellele see oli viimase viie aasta jooksul viiendaks tunnustuseks.

 

Enim etendusi andnud mees- ja naisnäitleja olid teist aastat järjest Rait Õunapuu (115 etendust) ja Vilma Luik (107 etendust).

 

Kolleegipreemiate auhinnad panid välja Ugala teatri head koostööpartnerid Prike ja Park hotell Viljandi restoran Ormisson.