Selgunud on Ugala teatri publikulemmikud

Laupäeval 25. mail tähistas Ugala teater hooaja lõppu terve päeva kestnud kevadpeoga. Õhtu tähtsündmusena anti üle publikupreemiad ehk Kuldõunad. Preemiad kuulutati välja vaid ühel õhtul mängitavas lühifarsis “Kuhu kadusid õunad?”, mille kirjutas ning lavastas teatri loominguline juht Liis Aedmaa.

 

Aasta naisnäitleja „Kuldõuna“ pälvis kuuendat korda Klaudia Tiitsmaa, kes sai seekord tiitli “Meie klassi” Dora ja “Uhkuse ja eelarvamuse (justkui)” Mary Benneti, Lydia Benneti, härra Collinsi, proua Gardineri ja teenija rollide eest.

 

Lõppeva hooaja publikule enim meeldinud meesnäitleja tiitli pälvis juba üheksandat korda Aarne Soro. Publikulemmiku tiitli pälvis ta lavastuste “Meie klass” Władeku, “Printsi ja kerjuse” John Canty ja õukondlase ning “Metsavenna” Aarne, vana Jānis Pugačsi, sakslasest Hansu, talumees Paulise, Vasīlijs Kruglovi, Georg Otsa ja käo rollide eest.

 

Hooaja lemmik uuslavastuseks valis publik ülekaalukalt Tanel Jonase “Meie klassi”.

 

Publik sai hääletada oma eelmise hooaja lemmikuid kolmes kategoorias ning selleks oli võimalus nii interneti teel kui teatrimajas kohapeal. Hääletada sai kolme nädala jooksul maikuus ning vastuseid saabus taas arvukalt ehk pea 600 teatrikülastajalt. Laureaatide auhinnad valmistas Külli Allikvee Heimtali loomestuudiost Viljandimaalt.