Punkdoki õhtu Teatrikinos: “Enam kui elu”, “Pets ja Berliin” ja kohtumine filmitegijatega

Punkdokumentaali “Enam kui elu” Viljandi esilinastus ja kohtumine filmitegijatega laupäeval, 7. aprillil kell 17.00 Ugala teatri väikeses saalis.

 

Punkdoki õhtul jõuab publiku ette kaks äsja valminud Eesti dokumentaalfilmi, mis viivad vaataja punkliikumise telgitagustesse. Kahe filmi vahel toimub ka vestlusring, kus publiku ette astuvad dokfilmide autorid Taavi Arus ja Indrek Spungin. Lisaks on kohal ja küsimustele vastamas mõlema filmi peakangelased ansambel Psychoterror laulja Freddy Grenzmann ja ansambli Nyrok City omaaegne markantne solist ning igavene elukunstnik Peeter “Pask” Männiksoo. Vestlust modereerib Ugala teatri näitleja ja lavastaja Tanel Ingi (kes paljudele üllatuseks omab punkliikumisega isiklikku suhet).

 

Piletid hinnaga 5€ on müügil Ugala kassas ja Piletimaailmas: https://www.piletimaailm.com/performances/80075-punkdoki-ohtu-teatrikinos?lang=et_EE

 


ENAM KUI ELU

 

Freddy Grenzmann on Eesti viimane rokkstaar ja punk-rock ansambli Psychoterror laulja ja poeet. Freddy kohta võib tunnustavalt öelda, et ta ei ole normaalne – ei laval ega elus. Freddy looming ja elu on samaväärsed – tal on alati kõik mängus. Freddy teeb huvitavaks mitte seltskondlik või tekstuaalne mängumõnu, vaid mängupandu suurus, täielik enesekaotuse võimalikkus ja aimatava inimliku või metafüüsilise ahastuse sügavus. See on lugu viimasest ehedast rokkstaarist ja poeedist, tema tööst ja ühe punkansambli anatoomiast.

 

Filmis astuvad üles: Psychoterrori liikmed Lauri Leis, Margus Müil, Sven Liba, Sven Kimmel, muusikaspetsialistid Siim Nestor, Valner Valme, Raul Saaremets, Koit Raudsepp jt.

 

Filmi autorid: Indrek Spungin ja Taavi Arus
Operaator: Taavi Arus
Helirežissöör: Indrek Soe
Monteerija: Taavi Arus
Animatsioon: Bop Animation
Produtsent: Pille Rünk
Tootja: Allfilm
Kestus: 73 minutit
Keel: Eesti
Subtiitrid: Inglise

 

Enam kui elu / More Than Life from Zbanski Kino on Vimeo.

Freddy Grenzmann “Hommikuvärvi” / ENAM KUI ELU from Zbanski Kino on Vimeo.

 


PETS JA BERLIIN
directors cut versioon – sisaldab stseene, mis televersiooni ei jõudnud

 

David Bowie, kes elas Berliinis 70ndatel, kirjeldab oma elu Berliinis kui “kulgemist virtuaalses anonüümsuses… Mingil põhjusel berliinlased lihtsalt ei ole sinust huvitatud.”

 

Peeter ja Berliin on partnerid, kes üksteist toetavad. Peeter ütleb, et Berliinis on väga palju selliseid nagu tema: „See koht kohe tõmbab selliseid, sest seal on võimalik olla see, kes sa oled. Berliin ei tee sulle etteheiteid sellepärast, kes sa oled. Berliin aktsepteerib sind sellisena, nagu sa oled. See on midagi, mida paljudes teistes linnades ei kohta.”

 

See on lugu ühe mehe ellujäämisest suures linnas, keda hoiab see linn emaliku hoolega. See lugu on üksildusest, võitlusest ja vabadusest.

 

Peeter Männiksoo on punkar ja bändimees, kes tuntud ansambli Nyrok City liikmena. Eesti alternatiivkultuuri ringkondades on Pets legendaarne tegija, kuid juba aastaid pesitseb ta hoopiski Berliinis.

 

Produtsent: Kalle Konrad
Režissöör, operaator, monteerija: Taavi Arus
Idee: Indrek Spungin, Taavi Arus
Tootja: Well Well Production, Zbanski Kino
Tellija: Eesti Rahvusringhääling

Kestus: 33 minutit
Toetajad: EFI, Eesti Kultuurkapital