Priit Pedajas alustas Ugalas suvelavastuse „Katkuhaud“ proovidega

Täna said Ugala teatris alguse proovid suvelavastusega „Katkuhaud“. Ugala 100. hooaja lõppakordina toob lavastaja Priit Pedajas publiku ette Ene Mihkelsoni mitmete auhindadega pärjatud ajaloolise romaani „Katkuhaud“, mida on tihti võrreldud Sofi Oksaneni „Puhastusega“.

 

Üle pika aja kohtuvad kaks naist, kelle põimunud elusaatustes on peidus üks saladus. Kui loo peategelane oli 6-aastane, võttis tädi Kaata ta enda juurde elama. Nüüd, aastakümneid hiljem asub ta 80-aastase tädi ja seejärel oma ema Sanna mälestuste jahile. Iga uus külaskäik erakuna elava Kaata juurde avab kiht kihi haaval kunagi toimunud sündmusi, keerulise aja pinevaid suhteid ning põhjuseid, miks minevikus toimunust siiani rangelt vaikitud on. Kuidas leida vastuseid ja anda hinnanguid ajale, mil iga sammu pidi põhjalikult kaaluma? Ajale, mis nüüd sõrmede vahelt laiali pudeneb, kuna sellest pole senini tahetud rääkida.

 

7. augustil Ugala teatri väikeses saalis esietenduvas lavastuses mängivad Luule Komissarov, Kadri Lepp, Aarne Soro, Vilma Luik, Marika Palm, Tarvo Vridolin, Garmen Tabor ja Merle Liinsoo. Lavastuse kunstnik on Pille Jänes.

 

Lisaks esimesele proovile taasavas teater oma uksed ka teatripublikule – tänasest on jälle avatud Ugala teatrikassa, mida külastas esimesel päeval juba mitukümmend piletihuvilist. Samuti ootab tänasest külalisi oma avarale rõduterrassile Ugala teatrikohvik.