Muusikal „Once“ on tagasi laval

Ugala on taas pillimängust tulvil, sest käimas on taastusproovid ja juba täna õhtul naaseb muusikal „Once“ publiku ette. Seni vaid välja müüdud saalidele etendunud lavastus jõuab sügishooajal lisaks Viljandi kodusaalile ka Tallinnasse Rahvusooperi Estonia lavale ja Tartusse Vanemuise teatri suurde majja.

 

John Carney mängufilmil põhinev „Once“ („Ükskord“) on isemoodi lugu üksindusest, kirest, lootustest ning muusika rollist meie elus. Muusikali lavastas Taago Tubin, muusikajuht oli Peeter Konovalov ja bändijuht Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

 

Loo lavaversiooni muudab eriliseks, et näitetrupp toimib ühtlasi ka bändina ja kogu muusika luuakse elavas ettekandes. Nii mõnelgi näitlejal tuleb muusikalis mängida kolme-nelja erinevat instrumenti. Ugala teatrist teevad lisaks Laura Kallele kaasa Tarvo Vridolin, Martin Mill, Karl Kena, Garmen Tabor ja Margus Vaher. Külalistena astuvad publiku ette Priit Võigemast, Jaanus Mehikas, Maarja Mitt, Sänni Noormets, Mihkel Kuusk (TÜ VKA) ja Andre Maaker.

 

Ugala teatris esietendus „Once“ 2019. aasta jaanuaris ning pälvis samal kevadel publiku hääletuse tulemusel Ugala möödunud hooaja parima lavastuse tiitli. Muusikali maailmaesietendus toimus 2011. aastal Off-Broadwayl ja on pälvinud terve rea mainekaid auhindu, sealhulgas kaheksa Tony Awardi. 2008. aasta Oscarite jagamisel pälvis lugu „Falling Slowly“ auhinna parima algupärase muusikapala eest. Muusikali libreto autoriks on tuntud Iiri näitekirjanik Enda Walsh, muusika ja laulusõnad on loonud filmis peaosi mänginud Glen Hansard ja Markéta Irglová.