Muusikal “Once”. Etendused Viljandis, Tartus ja Tallinnas

Teatrisõprade rõõmuks jõudis Ugala teatris lavale üle 10 aasta taas muusikal – Iiri muusikal „Once“, mille peaosades on Priit Võigemast ja Laura Kalle. Etendused toimuvad ainult Viljandis, Tallinnas ja Tartus. Lavastuse ja piletite kohta saab lähemalt lugeda siit.

 

John Carney mängufilmil „Once“ põhineva muusikali lavastab Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Loo lavaversiooni muudab eriliseks, et näitetrupp toimib ühtlasi bändina ja kogu muusika luuakse elavas ettekandes.

 

„Once“ esietendus muusikalina 2011. aastal Off-Broadwayl ja on pälvinud terve rea mainekaid auhindu, sealhulgas kaheksa Tony Awardi. 2008. aasta Oscarite jagamisel pälvis lugu „Falling Slowly“ auhinna parima algupärase muusikapala eest. Muusikali libreto autoriks on tuntud Iiri näitekirjanik Enda Walsh, muusika ja laulusõnad on loonud filmis peaosi mänginud Glen Hansard ja Markéta Irglová.

 

Etendused Viljandis: 26., 31. jaanuar; 1., 2., 14., 15., 16. veebruar; 1., 2., 16., 28., 29. märts; 12., 13. aprill; 4., 17. ja 18. mai Ugala teatri suur saal

 

Etendused Tartus: 8. aprill, 25. ja 26. mai Vanemuise suur maja

 

Etendus Tallinnas: 4. märts, 30. september ja 4. november Rahvusooper Estonia