Muusika Ugala teatri armastatud lavastustest jõudis kauaoodatud heliplaadile

Valik Ugala teatri lavadel kõlanud muusikast on jõudnud uuel ja värskel kujul heliplaadile „Muusikat Ugala teatri lavastustest“. Kogumik on koostatud teatri 100. sünnipäeva valguses, tehes tagasivaate lavastustele aastatest 1977–2018, nagu „Kihnu Jõnn“, „Kajakas“, „Armastus kolme Apelsini vastu“, „Toomas Nipernaadi“, „Soo“ jt.

 

„Oleme rõõmsad, et meie unistus anda välja heliplaat muusikaga Ugala teatri armastatud lavastustest, on saanud tõeks. Rasmus Puur on teinud hoolega valitud lugudele värsked seaded ja need uuesti mõtestanud,” kõneles Ugala teatrijuht Garmen Tabor. „Saame seda nüüd oma publiku ja laiema muusikahuviliste ringiga jagada. Ugala suurel laval on tulemas ka täiskoosseisus plaadi esitluskontsert, mille täpne toimumisaeg selgub peagi,” lisas Tabor.

 

Muusika autorid on Sven Grünberg, Tõnis Mägi, Argo Vals, Peeter Konovalov, Jaak Lutsoja jt. Uued seaded keelpilliorkestrile on loonud helilooja Rasmus Puur. Muusikat esitab Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester Rasmus Puuri dirigeerimisel ning jazzmuusikutest ansambel koosseisus Kirke Karja, Andre Maaker, Peedu Kass ja Ahto Abner. Solistid on Vaiko Eplik, Ruslan Trochynskyi, Priit Võigemast, Jaana Kena, Tõnis Mägi, Andre Maaker, Jaak Lutsoja, Priit Pedajas jt. Plaadi on koostanud Ugala teatri muusikajuht Peeter Konovalov. Plaat on salvestatud Eesti Raadio 1. ja 2. stuudios helirežissöör Teet Kehlmanni käe all.

 

Vinüülplaadid ja CD-plaadid on müügil Ugala teatri kassas, Viljandi muusikapoes Plaadimees ja Rahva Raamatu e-poes.

 

Vinüülplaat 25 €
CD-plaat 15 €

 

Telli plaat koju
Soovi korral saab vinüül- ja CD-plaadi koju tellida ka posti teel (plaadi hinnale lisandub pakiautomaadi teel saatmise kulu). Selleks tuleb Ugala kassale oma soovist teada anda. Et saaksime anda juba täpsema juhise pangaülekandeks. Kui ülekanne on meile laekunud, jõuab soovitud helikandja peatselt Teieni.
Ugala teatri kassa: kassa@ugala.ee / E–R kell 10–17 tel. 433 0777
Ugala laulude uued seaded keelpilliorkestrile lõi helilooja Rasmus Puur. Foto: Siim Vahur.