Muinsuskaitseamet tunnustas Ugala teatrit aastapreemiaga

Muinsuskaitseamet jagas neljapäeval, 12. oktoobril aastaauhindu restaureerimise, arheoloogia ja teadustööde eest. Põhjaliku uuenduskuuri läbinud ja kevadel publikule taasavatud Ugala teatrimaja tunnustati kui hästi restaureeritud mälestist.

 

Ugala teatrile omistatud tunnustuse võttis vastu teatrijuht Kristiina Alliksaar. Aastapreemia on Alliksaare hinnangul suur tunnustus tehtud tööle ja majale. „Vana ja uue ühendamine ei ole alati lihtne. Ugala puhul õnnestus meil siduda kõik tegijad ühise eesmärgi teenistusse ja see viis väga hea tulemuseni. Küllap tehtud töö suurus ja olulisus jõuab tegijatele endale reaalsusesse vast kunagi tagasi vaadates. Suur tänu Ugala teatri poolt sisearhitekt Mait Summatavetile ning arhitektidele Irina Rauale ja Inga Oravale. Teatrijuhi eriline tänu kuulub Ugala kollektiivile, kes olid valmis kaasa mõtlema, kompromisse tegema ning põnevaid uusi lahendusi otsima. Tulemus on seda väärt!“ rääkis ta.

 

Muinsuskaitseameti juhi Siim Raie jaoks on Ugala teater suurepärane näide sellest, kus töid alustati situatsioonist, kus tegemist ei olnud mälestisega. „Ugala sai mälestiseks alles 2016 tööde käigus, aga sõltumata sellest oli koostöö ehitaja, projekteerijate, sisearhitekti ja muinsuskaitse vahel väga konstruktiivne. Me oleme näinud hulganisti projekte, aga täiusliku teostuseni on jõudnud vähesed,” sõnas Raie „AK“ uudistele.

 

Pidulikul tseremoonial anti välja 35 autasu, teiste seas tunnustati nii töörühmi kui üksikisikuid, kelle käe all või hoolitsusel said uue näo erinevad hooned, pargid ja kunstiteosed. Autasustati ka arheoloogia ja teadusalase töö tegijaid.

 

Kõige olulisemas ehk hästi restaureeritud mälestise kategoorias anti preemiaid välja kaheksa: Ugala teater, Kulla leerimaja, Luua mõisa kavaleridemaja, Mäetaguse mõisa ait, Ahja mõisapark, Lutheri masinasaal Tallinnas, Pärnu tütarlastegümnaasiumi hoone ja võimla ning Tartu vana anatoomikum.