Motokrossisuitsune Eesti teemanädal Teatrikohvikus

Taas on Ugala teatris kätte jõudnud esietenduse nädal ja ka Teatrikohviku pere hingab peaproove tegevate näitlejatega samas rütmis. Ugala suures saalis jõuab sel reedel publiku ette Ott Aardami tragikoomiline autorilavastus ühe Eesti motokrossipere sekeldustest – “Toru. Krossides läbi elu“. Nii ongi käesoleva nädala erimenüü kokkupanemisel meie kokad otsinud inspiratsiooni ehedast Eesti rahvusköögist ja meelde tuletanud kõik motokrossiradadele omased lõhna- ja maitseelamused. On see ju paljudele tuttav traditsioon: igal aastal aprillikuu kolmandal laupäeval pakkida kogu pere autosse ja võtta suund Holstre-Nõmme Motokeskusesse, kus toimub legendaarne Eesti motokrossi hooaja avaüritus Mulgikross.

 

Kross – see on elustiil. Krossist saame me osa kõik, nii võistlejad rajal kui pealtvaatajad raja ääres, kõige hea ja paremaga, mis kevadisel krossikülastusel selle juurde kuulub. Kallid Teatrikohviku külastajad, pange silmad kinni ja kujutage ette krossirada, tõmmake sõõm õhku endasse – kas tunnete seda põlenud mootoriõli kirbet tossuvingu, mis seguneb finišikoridoris heljuva värskelt valminud šašlõki magusmahlase lõhnaga? Mhmh, just sellised maitsed Eesti teemanädalal Teatrikohviku külalisi vastu ka võtavadki!

 

Teemanädala menüüs on aukohal mulgipuder suitsupeekoniga, rohelise herne püreesupp krõbuskitega, kukeseenepirukas, õunakreem ning ringraja lemmikud šašlõkk kartulilootsikutega ja hamburgerid friikartulitega. Ja mõned mõtted on köögirahval veel varuks, kuid need las jääda üllatuseks.

 

PS. Juba ainuüksi muusika pärast maksab sel nädalal Teatrikohvikut külastada. Ivar Põllu, kes on ka Ott Aardami lavastuse “Toru. Krossides läbi elu” muusikalise kujunduse autor, on nimi, mis Eesti teatri- ja muusikasõpradele pikemalt tutvustamist ei vaja. Ivar on koostanud ühe ootamatult hoogsa muusikavaliku, mis peidab endas ka vihjeid uuslavastusele. Ivari muusikavalik võtab teemanädalal kohvikukülastajad oma embusesse. Siinkohal hoiatus: sel muusikal on oht kummitama jääda!

 

Kohtumiseni Teatrikohviku Eesti teemanädal!

 

Jälgi teemanädala menüüd Ugala Teatrikohviku Facebooki lehel.