“Moraal” Eesti ringreisil

Ugala muusikal „Moraal“ jõuab järgneva kolme kuu jooksul seitsmesse eri paika üle Eesti, Arukülast Tallinnani. Laval on kaks näitlejat, Adeele Sepp ja Rait Õunapuu, kes toovad vaatajateni üle 30 erineva tegelaskuju. Muusikaliselt toetab neid ansamblist KaliBriis ning vonKuusk tuntud muusik ja helilooja Kaarel Kuusk.

 

Lavastus heidab humoorika pilgu teismeliste ajusagarate vahele, püüdes aru saada, milline on siis ikkagi see “päris teismeline”. Etenduse lõpus on näitlejad andnud endast kõik ja publikul on tunne, nagu oleks külastanud rock-kontserti.

 

Seda Taani teatrirühmituse Mungo Park loodud provokatiivset teatriteksti on mängitud suure eduga paljudes Euroopa riikides.

 

„Moraali“ autor taanlane Heinrich Christensen on öelnud, et idee teha noortele muusikal, sai alguse murest noorte moraalse allakäigu pärast. „Kui ma kuulen, et noorte jaoks on mõistlik vahetuskaup seks burgeri vastu, saan vaid öelda, et see on murettekitav märk, kuivõrd puudulikud on noorte teadmised üldinimlike väärtuste osas,“ selgitas Christensen. Nõnda soovis ta pühendada ühe provotseeriva moraalijutluse noortele, kes vilistavad valjuhäälselt traditsioonidele ning tavapärasele käitumisele ja tegelevad ainult iseendaga ja enese eksponeerimisega.

 

Selles lavastuses ei aeta ümmargust juttu. Siin öeldakse otse, tehakse puust ja punaseks ja räägitakse asjadest nii, nagu need on. See pole sul mingi Lutsu “Kevade”!

 

Teatrikriitik Aurelia Aasa kirjutas kultuurilehes Sirp „Moraali“ kohta: „Laval sündiv on brutaalselt aus, vahel isegi radikaalselt valus, esitatud ülbe irooniaga. Metsiku tempoga rahvast naerutav näitlejate duo põikab teismeliste ellu sketšide kaudu, kus traditsiooniliselt leebeid manitsusi asendavad tõsised teemad ja karmid hoiatused.“

 

„Moraali“ lavastaja on Marika Palm, kunstnik Kristjan Suits ja kostüümid on loonud Neoon Must. Provokatiivse noortemuusikali laulusõnad on eesti keelde tõlkinud tuntud Eesti räppar MC Lord ehk Mart Rauba.

 

Lavastus sobib vaatamiseks noortele alates 14. eluaastast.

 

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1,5 tundi.

 

„MORAAL“ EESTI RINGREISIL
N 22.09 kl 14 Aruküla Rahvamaja
R 30.09 kl 19 Ugala black box
T 4.10 kl 13 Kose Kultuurikeskus
R 7.10 kl 19 Saue Linna Kontserdisaal
E 10.10 kl 19 Vene Teater
N 20.10 kl 19 Rapla Kultuurikeskus
T 25.10 kl 19 Ugala black box
T 8.11 kl 19 Ugala black box
N 17.11 kl 19 Paide Kultuurikeskus

 

Piletid müügil Piletimaailmas.