Lastele ja noortele Ugala teatris

Ugala teater on tagasi renoveeritud ning palavalt igatsetud Vaksali tänava majas. Avamisjärgsel kevadel mängib Ugala etendusi vaid koduteatris ega tee väljasõite, et kõik uudishimulikud teatrikülastajad saaksid uut maja vaatama tulla. Mängukavas on nii uusi kui ka taasavastatud vanu lastelavastusi.

 

Näiteks on oodata uuslavastust “Vai-vai vaene Vargamäe“, mis on Tammsaare “Tõe ja õiguse” I osal põhinev lastelavastus. Samuti naaseb viimasteks etendusteks lavale publiku poolt palavalt armastatud lõbus muusikaline lavastus “Cipollino seiklused“. Uuematest lavastustest on laval ka “Võlur Oz” ja klounikriminull “Krimka!” ning noortelavastustest muusikal “Moraal” ja tänapäeva meedia ohtudest kõnelev komöödia “Tasujad“.

 

Ugala renoveeritud teatrimaja väikese saali avalavastuseks on “Vai-vai vaene Vargamäe” ehk “Tõde ja õigus” lastele. See on Urmas Lennuki lavastatud muusikaline rännak läbi värvide, nalja ja pisarate. Vargamäele kolivad uued elanikud, Andres ja Krõõt, kelle saabumisel läheb naaber Pearu eriti ogaraks ning hakkab senisest veelgi rohkem rumalusi tegema. Vana Andres rügab aga nii kõvasti tööd teha, et jätab ennem söömata kui töö lõpetamata. Mäng “Tõe ja õiguse” teemadel rändab Vargamäel läbi noore Andrese pilgu, kes sündis Krõõda ja Andrese esimese pojana. Lavastus sobib Urmas Lennuki sõnul kõigile lastele, kellele meeldib kallistada, kuid kes väikese nalja kõrval ei karda ka niutsukest nukrust. Lavastuses kõlab Kulno Malva muusika ning kunstnik on Liina Tepand.

 

Värsketest lavastustest kohaneb uue saaliga ka “Võlur Oz”, milles Dorothy, Hernehirmutis, Plekkmees ja arglik Lõvi asuvad seiklusrikkale ning laule täis rännakule, mille eesmärgiks on leida kõikvõimas võlur, kes oskaks täita nende salasoovid. Samuti on uutel lavalaudadel möödunud kevadel esietendunud Ugala ja Piip ja Tuut teatri koostöölavastus “Krimka!”, mille käigus Ugala näitlejad otsisid oma sisemisi kloune. See lavastus sobib algklasside õpilastest nende vanavanemateni. Samuti neile, kes eesti keelt emakeelena ei räägi, kuna lavastus on väljamõeldud keeles ja vähese tekstiga.

 

Noortelavastustest kolib uude majja ka pööraselt tempokas muusikal “Moraal”, mis on pälvinud sületäie publiku- ja kolleegipreemiaid. Lavastus paneb publiku kätega toolidest haarama, kuna kaks näitlejat, Adeele Sepp ja Rait Õunapuu kehastavad etenduse jooksul koguni 30 erinevat rolli. Samuti kolib Lennukitehasest Vaksali tänava majja kuulsuse pinnapealsust õõnestav “Tasujad”, milles on nii sõnamänge, absurdihuumorit, kiiret tempot kui ka külalisnäitleja Mikk Jürjens.