Sel laupäeval: Ugala parimad lastelaulud läbi aegade

Ugala teatri ainukordsel kontsert-etendusel „See on tõeline võlujõud“ kohtuvad laval laupäeval, 14. märtsil kell 16 tuntud Eesti muusikud ning pea poolsada laululast. Kõlama hakkavad laulud 100-aastaseks saanud Ugala teatri lastelavastustest. Piletid on nüüd müügil.

 

Ugala teatris on lastelavastusi välja toodud juba üsna algusaastatest saati. Suuresti tänu teatri muusikajuhile Peeter Konovalovile on paljud Ugala viimaste aastakümnete lastelavastused lauluderohked ning valminud on hulgaliselt originaalloomingut.

 

Kas te mäletate lumejäneseid või Limpat ja tema sõpru? Meenub teile, kuidas Ugala laval laulis omaaegne lapstäht Toomas Uibo? Noorematele teatrisõpradele tulevad kindlasti tuttavad ette loomade laulud suvelavastusest „Tuul pajuokstes“ või võlur Ozi otsima asunud Dorothy. Neid laule ja paljusid teisi saabki kuulata Ugala teatri suures saalis emakeelepäeval, 14. märtsil lastelaulude kontsert-etendusel „See on tõeline võlujõud“.

 

Laule esitavad enam kui 40 laululast Viljandi muusikakoolist, Võhma muusikakoolist ja Tartu laulustuudiost Külliki Lauluaed. Noortele lauljatele lisaks on laval ansambel koosseisus Toomas Rull löökpillidel, Raul Vaigla basskitarril, Ain Agan kitarril, Villu Veski saksofonil ja elektroonikal ning Marge Loik klaveril. Laululaste juhendajad on Maarika Reimand, Marge Loik, Roosi Rõõmusaare, Külliki Levin ja Kadi Ritsing. Kontsert-etenduse lavastab hinnatud lastelavastuste meister Oleg Titov, muusikajuht on Peeter Konovalov, dramaturg Liis Aedmaa ja näitleja Klaudia Tiitsmaa illustratsioonide põhjal loob videokujunduse Siimar Kivisild. Laulurohket seiklust teatri võlumaailmas juhib kontsert-etendusel Ugala teatri näitleja Martin Mill.

 

Kontserdiga esitletakse ühtlasi juubelihooaja puhul välja antud laulikut, mis kannab sama pealkirja nagu kontsert-etendus – „See on tõeline võlujõud“. Laulik koondab oma kaante vahele 26 laulu 13 lavastusest. Lauliku koostaja on Peeter Konovalov, kujundaja Ugala majakunstnik Eve Valper ja illustratsioonid on joonistanud Klaudia Tiitsmaa.

 

Kontserdil kõlab lastekooride esituses ka laul “See on tõeline võlujõud”, mis pärineb Ugala lavastusest “Võlur Oz” (viis: Peeter Konovalov, sõnad: Priit Põldma ja Ringo Ramul).