Kuulutati välja teatriauhindade nominendid 2021. eest

1. märtsil kuulutas Teatriliit välja Eesti teatri auhindade nominendid 2021. aasta loomingu eest. Oleme elevil ja rõõmustame!

 

-> NAISPEAOSATÄITJA AUHIND
TERJE PENNIE – Anne lavastuses “Ema”, Tiina Villmann jt lavastuses “Kui sa tuled, too mul lilli” ning Adelheid lavastuses “Leskede kadunud maailm” (kõik Ugala Teater).

 

-> KUNSTNIKUAUHIND

LILJA BLUMENFELD – kujundus lavastustele “Niskamäe naised” (Teater Vanemuine) ja “Sume on öö” (Ugala Teater).

 

-> ERIAUHIND
LIIS AEDMAA ja LAURA KALLE ning MARI-LIIS LILL JA PRIIT PÕLDMA – “Kui sa tuled, too mul lilli” (Ugala Teater) ning “Teises toas” (Eesti Noorsooteater): lähisuhtevägivalla dokumentaalne, süvitsiminev ja puudutav käsitlus.

 

-> HALDUS- JA ADMINISTRATIIVTÖÖTAJA AUHIND
KÄTLIN SUMBERG – Ugala teatri turundus- ja avalike suhete juht, kes on lühikese ajaga algatanud teatri visuaalse identiteedi värskendamise, uuendanud teatri reklaame ning hiljutise müügijuhina edendanud ka müügiosakonna tööd.

 

Tunneme suurt head meelt ka Martini, Ringo ja Taago üle, kes pälvisid tunnustust oma loomingulise panuse eest väljaspool Ugala teatrit.

 

-> ERIAUHIND
PRIIT PÕLDMA, RINGO RAMUL ja lavastusmeeskond – ühe ajalooetapi põnev dramaturgiline töötlus ning säravalt hoogne ansamblimäng lavastuses “Haige mäger” (Kinoteater ja Tartu Uus Teater).
TAAGO TUBIN, TARMO TAGAMETS ja lavastusmeeskond – stiilipuhas võrukeelne vaade draamaklassikale lavastuses “Godot’d uutõn” (Müüdud Naer).

 

-> MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHIND
MARTIN MILL – Dominik Bäng lavastuses “Bäng” (Nargenfestival ja Kinoteater).

Laureaadid kuulutatakse välja rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil Vene Teatris.

 

Foto: Priit Loog