Kristo Viiding teeb Ugalas lavastajadebüüdi

Sel kevadel teeb Ugala teatris oma lavastajadebüüdi näitleja ja filmitegija Kristo Viiding. Oma debüüdiks on ta valinud vene suurkirjaniku Lev Tolstoi näidendi „Elav laip“. Viimati tõi selle vastuolulise näidendi eesti publiku ette Kalju Komissarov 1998. aastal, samuti Ugalas.

 

Vene suurkirjaniku tuntuim näidend „Elav laip“ räägib hea ja kurja võitlusest inimese sees. Peategelane Fedja Protassov on justkui Tolstoi autoportree. Süžee on näiliselt lihtne – armukolmnurk: naine ja kaks meest, kellest üks on üleliigne ning peab end teiste õnne nimel taandama. Näidend tegeleb küsimustega: milline on tingimusteta armastus; kas inimene on võimeline armastama ligimest rohkem kui ennast; kuidas jääda endale ausaks kellelegi liiga tegemata?

 

Näidendis on kesksel kohal mustlased ja nende muusika. Nii saab ka Ugala lavastuses näha ja kuulda elavat muusikat – näitlejate mustlasansamblile annavad hoogu Svjata Vatra solist Ruslan Trochinskyi ja “Gogoli diskost” tuttav viiuldaja Tarmo Suvisild.

 

Kunstnikuna teeb lavastuse juures kaasa Maarja Viiding. Laval on Martin Mill, Adeele Sepp, Janek Vadi, Kadri Lepp, Tanel Ingi, Kata-Riina Luide, Andres Noormets, Vilma Luik, Oleg Titov, Terje Pennie, Andres Tabun, Ruslan Trochynskyi ja Tarmo Suvisild.

 

Kristo Viidingu lavastus „Elav laip“ esietendub 21. aprillil 2018 Ugala teatri väikeses saalis.