Kolm teatriauhinda leidis tee Ugala teatrisse

Teatripäeval, 27. märtsil pidi Vanemuise teatris toimuma teatriauhindade pidu, mis eriolukorra tingimustes jõudis päev varem erisaatena ekraanile ETV-s, kus kuulutati välja tänavused teatriauhindade laureaadid. Ugala teatrisse jõudis sel korral kolm hinnatud teatripreemiat.

 

Juba teist aastat järjest tunnustati teatripreemiaga Ugala haldus- ja administratiivala osakonda. Haldus- ja administratiivtöötaja auhinna pälvis trupijuht Karl Kena, kelle peenekoeline ja oskuslik planeerimistöö on aidanud siduda teatri masinavärgi ühtseks logistiliseks tervikuks.

 

Teist aastat järjest sai teatriauhinna võrra rikkamaks näitleja Martin Mill. Kui möödunud korral viis ta koju Ants Lauteri nimelise näitlejaauhinna, siis sel aastal tunnustas žürii Martin Milli parima meeskõrvalosatäitja auhinnaga. Äramärkimist leidsid Martini eriilmelised rollilahendused Ugala lavastustes “Once”, “Etturid”, “Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus” ning “Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi”.

 

Kristallkingakese auhinna, mis antakse noorele teatriinimesele esimeste märkimisväärsete lavatööde eest, pälvis aga Ugala teatri näitleja ja lavastaja Ringo Ramul, kes tõi möödunud aastal lavale Ugala 100. hooaja avalavastuse “Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus” ning tegi esiletoomist väärt rollisooritused lavastustes “Etturid” ja “Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi”.