Kevadhooaja uuslavastused

Ugala teatri 100. hooajal on oodata sel kevadel kolme uuslavastust inimsuhete trillerist kogupere krimilooni.

 

TRILLER

 

14. veebruaril jõuab Ugala teatri väikeses saalis publiku ette ootamatute pööretega ning pineva süžeega „Triller“. Mõruda armastusloo lavastab Taago Tubin ning kunstnik on Pille Jänes. Lavalugu hakkab hargnema, kui ühel õhtul saabub naine koju ja avastab oma mehe kohta juhtumisi midagi väga ehmatavat. Ta ei oska teha muud, kui paluda appi enda hea sõbranna. See on esimene samm nelja inimese elusid puudutavas sündmuste jadas. Iga järgmine samm toob kaasa ettearvamatuid ja üha kaugemale ulatuvaid tagajärgi. Kuhumaani võib viia üks esmapilgul kergekaalulisena näiv tegu, kui mängus on armastus? Laval on Kadri Lepp, Janek Vadi, Tarvo Vridolin ja esimest korda Ugala teatris külalisena kaasa tegev Mirtel Pohla.

 

Loe lähemalt.

 

UGALA-WEB-TUBIN

 

PIRUKA MAGUS PÕHI

 

Teatrikuul märtsis rõõmustab Ugala teater noori teatrisõpru, tuues lavale kogu perele mõeldud krimiloo „Piruka magus põhi“. Lavastus põhineb Kanada autori Alan Bradley samanimelisel raamatul, mis on osutunud menukaks kogu maailmas. Kui 11-aastane keemiahuviline Flavia de Luce leiab oma koduaiast hingevaakuva mehe ning mõrva peamiseks kahtlusaluseks saab Flavia isa, asub tüdruk seda juhtumit ise lahendama. Siit saab alguse ohtlik ning üllatusterohke teekond, mille käigus tulevad ilmsiks saladused nii mõnegi tegelase minevikust. Taavi Tõnissoni lavastatud ja Marion Unduski kujundatud lavastuses on palju leidlikke ja ootamatuid lahendusi. Lavalugu pakub rohkelt põnevust, aga kindlasti ka omajagu nalja. „Piruka magus põhi“ esietendub 4. märtsil Ugala teatri suures saalis.

 

Loe lähemalt.

 

UGALA-HD-PLAKATISEIN-Taavi

 

NELI RÜÜTLIT

 

Aprillis saab publik osa Tanel Jonase debüütlavastusest teatri loomingulise juhina. 18. aprillil esietendub Ugala väikeses saalis Paul Webb’i musta huumori ja pinevate dialoogidega vürtsitatud näidend „Neli rüütlit“, milles teevad kaasa Triinu Meriste, Janek Vadi, Ringo Ramul, Tarvo Vridolin, Tanel Ingi ja Peeter Jürgens.

 

Neli tarka ja mõjukat meest saatsid korda teo, mis pidi nad tõstma taevastesse kõrgustesse. Nad tapsid peapiiskop Thomas Becketi. Teole järgnenud reaktsioonid ja hukkamõist saavutasid sellised mõõtmed, et mehed olid sunnitud põgenema ja otsima varju. Ennast varjates on sunnitud vahtima kolkakindluse müüre, nälgima, külmetama ning kannatama üksteise järjest piinarikkamaks muutuvat seltskonda. Pingeid kruvivad juurde ka öösiti saabuvad kummalised külalised ning kindluses elutsev kaunis, ent kättesaamatu naine.

 

Loe lähemalt.

 

UGALA-HD-PLAKATISEIN-JONAS