Kaks kuud avatud Ugala teatrimaja teeb külastajarekordeid

Tänaseks on renoveeritud Ugala teatrimaja olnud avatud täpselt kaks kuud. Selle aja jooksul on Ugala teatri etendusi külastanud 23 022 teatrisõpra. Juba ainuüksi aprillikuusse jagus külastajaid 11 875, mis on viimaste aastate suurim külastajate arv ühes kuus.

 

Kui arvutada statistika põhjal keskmine külastajate arv ühes päevas, jättes välja puhkepäevad, siis on selleks 460 inimest päevas.

 

Ühtlasi näitab selline külastajate arv, et kahe kuu jooksul on Ugala teatrimajas käinud rohkem rahvast kui terve aasta jooksul Ugala ajutiseks koduks olnud Ugala black box’is 2016. aastal.

 

Olulisteks teguriteks külastajate arvu tõusul võib pidada huviliste uudishimu renoveeritud teatrimaja vastu, teatri soovi mängida kevadel etendusi ainult Viljandis ning üht suurimat muutust pärast renoveerimist – teatri võimekust mängida etendusi korraga kahes saalis, nii suures kui ka väikses.

 

Teatrijuht Kristiina Alliksaare sõnul on sellest ainult hea meel, et nii palju inimesi on leidnud tee Ugalasse ja Viljandisse. “Tean, et külaliste seas on ka neid, kes on Viljandisse jõudnud täitsa esimest korda, mis näitab, et kultuuril on suur jõud ja mõju, mis ulatub kunstilisest elamusest veel palju kaugemale. Ja eriti uhke olen ma Ugala teatri kollektiivi üle, kes iga päev annavad endast parima, et Ugalas oleks külalistel hea olla ja etendused pakuksid tõelisi teatrielamusi,” lisas ta.

 

Ugala kevadhooaeg pole aga veel kaugeltki läbi: etendusi mängitakse kuni juuni lõpuni ja pileteid veel jagub. Samuti tulid äsja müüki ka sügishooaja piletid.