Kadri Lepa raamatuesitlusel lõppesid otsa istekohad ja viimaks ka raamatud

Ugala Teatrikohvik täitus laupäevasel hommikul laste ja nende vanematega, kes olid tulnud uudistama Ugala näitleja Kadri Lepa uut lasteraamatut “Tüdruk, kellel oli saladus”. Ühtlasi avati sel hommikul Ugala Teatrigaleriis uus näitus, Viljandi muusikakooli õpilased andsid kohvikus mini-kontserdi ja toimus heategevuslik piparkookide müük.

 

Äsja ilmunud raamatust luges valitud katkendeid ette autor Kadri Lepp ning raamatu illustraator Kadri Ilves esitles näitust “Pildid saladusega tüdrukule”. Mõlema Kadriga vestlesid Ugala näitlejad Laura Kalle ja Ringo Ramul, kes uurisid lähemalt, kuidas ideest saab teos, kuidas käsikiri muutub raamatuks ja raamatule valmivad illustratsioonid. Kadride käest uuriti ka, kuivõrd hoolsad kirjutajad-joonistajad nad juba lapsena olid.

 

Mõlema Kadri ning päevajuhtide Ramuli ja Kalle vestluse järgi tundus paljudele kohalviibinud lastele, et tegemist on hiiglama lõbusa ja lihtsa ametiga. Väike 5-aastane Villem teatas kuraasikalt saalis patjadest onni ehitades: “Mina hakkan ka juba homme kirjanikuks!”. Kuid isade-emade muigel nägudest oli aru saada, et erivanuses publik mõistis Kadri Lepa ja Kadri Ilvese sõnu hoopis erinevalt. Selle illustreerimiseks lausus Lepp, et kui raamatu mõte oli temas keerelnud juba aastaid, siis kirjutamiseks kulus aega üle aasta. Seejuures avaldas ta tänu oma mõistvale perele, kes võimaldasid tal aeg-ajalt oma salapeidukohta kaduda ja raamatut kirjutada.

 

Ürituse jaoks kaunistasid Ugala teatri näitlejad ka hulganisti piparkooke, mida sai maiustamiseks põske pista ja seejuures tänutäheks omaltpoolt heategevusse panustada. Annetuskohvrisse sai jätta täpselt nii palju, kui soovi või võimalust oli. Kogutav tulu läheb annetuseks Ugala jaoks väga tähtsasse ning ilusasse fondi “Igal lapsel oma pill”. Ugala lastehommikul kogutud heategevuslikust tulust toetatakse Võhma Vaba Aja Keskuse pilliparki. Annetuskohver jääb Teatrikohvikus avatuks kogu detsembrikuu jooksul, mil Ugala teatris etendub kogupere jõululavastus “Lumekuninganna”.

 

Kadri Ilvese näitust saab külastada Ugala teatri etenduste ajal jaanuari lõpuni. Ja kuigi Kadri Lepa raamatud lõppesid esitlusel kirjastuse Tänapäev müügiletilt otsa, siis neid on võimalik soetada hästi varustatud raamatupoodidest ja alates uuest nädalast ka Ugala teatrist.

 

GALERII KADRI LEPA RAAMATUESITLUSELT (fotod Heigo Teder)