In memoriam Anu Vabamäe

In memoriam Anu Vabamäe

16.06.1948 – 07.12.2022

 

Lahkunud on näitleja ja kostümeerija Anu Vabamäe.

 

Anu Vabamäe ärasaatmine toimub reedel, 16. detsembril Ugala teatris. Teatrimaja ja saali uksed avatakse hüvastijätuks kell 10:30, matusetalitus väikeses saalis algab kl 11. Peale matusetalitust saadame Anu teatrimajast teele ja järgneb koheselt peielaud teatri fuajees.
Lilli ja pärgi palume mitte tuua.

 

Anu Vabamäe sündis Puurmani lähistel ja lõpetas 1966. aastal Puurmani keskkooli. Samal aastal astus ta Ugala õppestuudiosse, kus õppis Aleks Satsi käe all kolm aastat ning juba 1968. aastal liitus ta Ugala teatriga näitlejana. Ugalasse jäi Anu Vabamäe terveks oma eluks – üle kolmekümne aasta töötas ta näitlejana ning viimased aastakümned kostümeerijana. 

 

Anu Vabamäe esimesteks rollideks teatris olid Rasmuse ja Gunnari osatäitmised lastelavastuses „Hulkur Rasmus“, kohe järgnes peaosa A.H. Tammsaare „Elus ja armastuses“ ja Susanna roll Tammsaare „Juuditis“. Oma pika näitlejatee jooksul mängis Anu rohkem kui kaheksakümnes lavastuses. Olulisematest rollidest meenuvad kindlasti Eliante Molière’i „Misantroobis“, Liisa Jaan Toominga lavastuses „Pühak ja patune“, Kvašnja Maksim Gorki näidendi „Põhjas” lavastuses, vürstitar Jelizaveta „Diletantide teekonnas”, Polina Andrejevna Elmo Nüganeni lavastatud Tšehhovi „Kajakas”,  Suur-Mamma Kaarin Raidi lavastuses „Kass tulisel plekk-katusel”, Lady Tressilian Agatha Christie krimidraamas „Lõpp on algus”, mamma Kiir Lutsu „Kevades” ja paljud teised suuremad ja väiksemad osatäitmised. Anu Vabamäe viimaseks ülesastumiseks Ugala laval jäi Vallesmanni proua roll Hella Wuolijoe “Niskamäe kirgedes”. 

 

Juba üsna varakult hakkas Anu Vabamäe oma põhitöö kõrvalt tegelema ka kostüümidega. Kostümeerija töös oli ta alati täpne, korrektne, abivalmis ja ääretult kohusetundlik. Endise näitlejana teadis Anu täpselt, kui olulised on korras ja hooldatud kostüümid ühe etenduse õnnestumiseks ning kolleegide seas jäi Anu Vabamäe kuni oma elu lõpuni armastatud ja hinnatud kaasteeliseks. 

 

Kogu Ugala teater langetab ühe oma kõige kauaaegsema kolleegi mälestuseks leinas pea. 

 

Ugala teater

Eesti Näitlejate Liit