GALERII: Ugalas algasid proovid põnevuslooga „Neli rüütlit“

Aprillis jõuab Ugala teatris lavale Tanel Jonase debüütlavastus Ugala teatri loomingulise juhina. Äsja algasid Ugalas proovid Paul Webb’i musta huumori ja pinevate dialoogidega vürtsitatud näidendiga „Neli rüütlit“, milles teevad kaasa Triinu Meriste, Janek Vadi, Ringo Ramul, Tarvo Vridolin, Tanel Ingi ja Peeter Jürgens.

 

Lavastaja Tanel Jonase jaoks pidi see Paul Webbi pingeline, teravate pööretega näidend kunagi saama esimeseks lavastuseks. „Erinevatel põhjustel asendus see teiste lugudega, aga aastate jooksul olen ma millegipärast ikka ja jälle selle teksti peale mõtelnud. Nüüd, uue tee alguses Ugalas, sobitusid kõik klotsid ühtäkki paika ja tundus väga sobilik selle näidendi juurde tagasi tulla ning jutustada ustavusest, armastusest ja lunastuse võimalikkusest,“ selgitab ta.

 

Neli tarka ja mõjukat meest saatsid korda teo, mis pidi nad tõstma taevastesse kõrgustesse. Nad tapsid peapiiskop Thomas Becketi. Teole järgnenud reaktsioonid ja hukkamõist saavutasid sellised mõõtmed, et mehed olid sunnitud põgenema ja otsima varju. Ennast varjates on nad sunnitud vahtima kolkakindluse müüre, nälgima, külmetama ning kannatama üksteise järjest piinarikkamaks muutuvat seltskonda. Pingeid kruvivad juurde ka öösiti saabuvad kummalised külalised ning kindluses elutsev kaunis, ent kättesaamatu naine.

 

Lavastuse kunstnik on Fey Piir, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov ja valguskujunduse loob Mari-Riin Paavo.

 

VAATA GALERIID