Galerii: Ugala teatri uus lastelavastus räägib noorest detektiivist

4. märtsil jõuab Ugala suures saalis publiku ette Kanada menukirjaniku Alan Bradley krimilugu „Piruka magus põhi“, kus väikeses Inglise külakeses toimunud mõrvalugu lahendab 11-aastane detektiiv Flavia de Luce. Romaani on teatri jaoks dramatiseerinud Siret Campbell. Taavi Tõnissoni lavastatud ja Marion Unduski kujundatud lavalugu pakub rohkelt põnevust, aga kindlasti ka omajagu nalja.

 

Flavia pole üldse tavaline varateismeline tüdruk. Ta elab koos oma isa ja õdedega Buckshaw mõisas, tema eriliseks kireks on vanad kalmistud ja mürgid ning oma vaba aega veedab ta onult päranduseks saadud keemialaboratooriumis katseid tehes. Kui Flavia ühel varahommikul oma koduaiast hingevaakuva mehe leiab, otsustab ta kiiresti, et selle müsteeriumi lahendamist ei saa sugugi ainult kohaliku konstaabli hooleks jätta.

 

Peategelast Flaviat mängib Ilo-Ann Saarepera, kelle kõrval astuvad lavale Aarne Soro, Marika Palm, Mariann Tammaru (TÜ VKA), Vallo Kirs, Martin Mill, Andres Tabun, Vilma Luik, Jaana Kena, Rait Õunapuu ja külalisena Ott Kartau. Lavastuse valguskunstnik on Priidu Adlas, koreograaf Olga Privis ning muusikalise kujunduse loob Peeter Konovalov.

 

Lavastus sobib vaatamiseks alates 9. eluaastast ja seda mängitakse sel kevadel ainult Ugala teatri suures saalis Viljandis.

 

VAATA GALERIID