Eesti kõige uuem teatrimaja avab märtsikuus uksed!

Kauaoodatud hetk on käes. Eesti kõige uuem teatrimaja avab publikule oma uksed 18. märtsil.

 

Et saaksime vastu võtta kõik teatrisõbrad, kes soovivad kärsitult Ugala uut teatrimaja uudistama tulla, ei võta me kevadhooajal ette väljasõite teistesse linnadesse ja mängime etendusi ainult Viljandis.

 

Piletid nüüd müügil. Tutvu Ugala teatri märtsi, aprilli, mai ja juuni mängukavaga: www.ugala.ee/mangukava

 

KOLM UUSLAVASTUST UGALA TEATRIS SEL KEVADEL:

 

Pedro Calderón de la Barca
NÄHTAMATU DAAM

 

Vaimukas ja võluv mõõga- ja mantlikomöödia „Nähtamatu daam“ on Hispaania kuldajastu ühe olulisema näitekirjaniku Pedro Calderón de la Barca tippteos. Noore aadliku Don Manueli uudishimu juhib mehe salapärase daami Donja Ángela juurde. Noormees armub, kuid tema armastatu viibib oma vendade pideva valve all ning on seetõttu sunnitud enda isikut varjama ning mehega kohtumiseks kavalust ja leidlikkust üles näitama.

 

Suurejooneline suure saali lavastus on ühtlasi renoveeritud Ugala teatrimaja avalavastus, kus on nii armastust, armukadedust, ajaloolisi kostüüme, humoorikaid sekeldusi, mõõgavõitlusi kui ka suurepärast hispaania muusikat. Värsskomöödia toob lavale üks eesti tunnustatumaid lavastajaid, lavakunstikooli juht Lembit Peterson.

 

Lavastaja Lembit Peterson (Theatrum)
Kunstnik Jara Martínez Valderas ja Caja Negra (Hispaania)
Muusikaline kujundaja ja helilooja Germán Díaz (Hispaania)
Liikumisjuht Tiina Mölder
Lavaline võitlus Indrek Sammul (Eesti Draamateater)
Osades Ott Aardam, Laura Peterson (Theatrum), Martin Mill, Laura Kalle, Aarne Soro, Klaudia Tiitsmaa, Janek Vadi, Vallo Kirs ja Marika Palm

 

Loe lähemalt: lavastus “Nähtamatu daam”

 


 

A. H. Tammsaare / Urmas Lennuk
VAI-VAI VAENE VARGAMÄE
lastelavastus “Tõe ja õiguse” I osa ainetel

 

Väikese saali esimese uuslavastusena jõuab 13. aprillil publiku ette Urmas Lennuki autorilavastus „Vai-vai vaene Vargamäe“, mis põhineb A. H. Tammsaare romaanisarja „Tõde ja õigus“ esimesel osal ning on mõeldud eelkõige lastele.

 

“Vai-vai vaene Vargamäe” on muusikaline rännak läbi värvide, nalja ja pisarate. Aga mis põhiline – iga laps teab, ka kõige väiksemgi, et meie elupäevadel pole mingit mõtet, kui puudub armastus. Kallistage ja laske end kallistada. Siis ei lähe ilm hukka.

 

Etendus on kahes vaatuses ja sobib kõigile lastele, kes väikese nalja kõrval ei karda ka niutsukest nukrust.

 

Lavastus sobib vaatamiseks lastele alates 5. eluaastast.

 

Dramatiseerija ja lavastaja Urmas Lennuk
Kunstnik Liina Tepand
Muusikaline kujundaja Kulno Malva
Liikumisjuht Kadri Sirel
Osades Rait Õunapuu, Tarvo Vridolin, Kata-Riina Luide, Adeele Sepp, Ringo Ramul, Andres Tabun ja Vilma Luik

 

Loe lähemalt: lavastus “Vai-vai vaene Vargamäe”

 


 

Paavo Matsin
GOGOLI DISKO

 

Hooajale paneb punkti Paavo Matsini ulme-hitt „Gogoli disko“, mille lavastab Ott Aardam ja mis esietendub 2. juunil 2017.

 

„Gogoli disko“ Viljandi hingab omas rahulikus rütmis. Eestist on saanud Vene tsaaririigi osa, aga see ei paista kedagi väga häirivat. Inimene kohaneb kiiresti ja vahetab eduühiskonna roosa triiksärgi ruttu beeži džempri vastu ning tõmbab sinna veel võidunud nahktagi pealegi – mis seal ikka.

 

Kuna riigikord ja raha ei oma enam suuremat tähtsust, leitakse üles vanad head hobid: istutakse vaikselt suletud uste ja kuulatakse keelatud muusikat ning loetakse keelatud kirjandust. Isegi mitte mingi vastuhaku mõttes, vaid lihtsalt sellepärast, et meeldib. Kõik võikski nii kulgeda ja kulgeda…

 

Kui ei oleks Gogolit, kes tõuseb surnust üles, asub ahtakese riigikorra ja suure tühjuse kohale inimeste hinges – ja tõmbab seal kõik käima.

 

See on teatraalne fantaasiamaailm, värvimuusika ja rütm – see on Gogoli Disko.

 

Paavo Matsini romaan „Gogoli disko“ võitis 2016. aastal nii Eesti Kultuurkapitali kirjanduspreemia kui ka Euroopa Liidu Kirjandusauhinna.

 

Lavastaja Ott Aardam

Dramatiseerija ja muusikaline kujundaja Ivar Põllu
Kunstnik Ott Kangur
Kostüümikunstnik Pille Küngas
Valguskunstnik Rene Liivamägi
Videokunstnik Katre Sulane
Osades Janek Vadi, Andres Tabun, Andres Noormets, Rait Õunapuu, Peeter Jürgens, Tarvo Vridolin, Aarne Soro, Vilma Luik, Kadri Lepp ja Triinu Meriste

 

Loe lähemalt: lavastus “Gogoli disko”

 


UGALA TEATRIMAJA AVAMINE 18. MÄRTSIL
Ugala teatrimaja avab taas oma uksed laupäeval, 18. märtsil 2017. Sel õhtul esietendub Ugala suures saalis Lembit Petersoni lavastus „Nähtamatu daam“, millele järgneb pidu kogu majas. Üles astuvad Tanel Padar Blues Band ning DJ Mart Juur.

 

Piletid hinnaga 40 eurot on müügil Piletimaailmas.

 

NB! Avaõhtu piletid müüdi välja 17 minutiga 24. jaanuari keskööl. Juhul kui Ugala suurde saali õnnestub paigutada lisakohti on lisandumas piiratud hulk lisapileteid. Püsi kursis piletiinfoga Ugala Facebooki lehe vahendusel.


 

KOHTUMISENI VILJANDIS!

 

Lisainfo ja piletite broneerimine:
Ugala kassa
tel 433 0777
kassa@ugala.ee