Detsembrikuus vallutavad Ugala teatri lava pingviinid (tuvist rääkimata)

Täna oli Ugala teatri maalisaal elevust täis – järg oli jõudnud Ugala jõululavastuse kavanditeni. Esimest korda sai teatrirahvas näha, milliseid plaane peavad lavastaja Marika Palm ja kunstnik Annika Lindemann muusikalise lastelavastusega „Kohtume kell 8 Noa laeval“.

 

Jõulukuul on oodata Ugala teatris kolme pingviinist sõbra lumiseid seiklusi keset Antarktikat. Suure veeuputuse kartuses asuvad nad teele Noa laeva suunas, kuhu igast loomaliigist mahub pardale ainult kaks. Tempokale seiklusloole teevad muusika Kaarel Kuusk ja Judith Parts, lauludele kirjutab mängulised riimid räppar Mart Rauba, keda laiem üldsus teab ka nime all MC Lord (Mart ja Kaarel olid seotud muuseas ka Ugala noortemuusikaliga “Moraal”, mis tõi Marika Palmile Eesti teatriauhindade jagamisel Salme Reegi nimelise laste ja noortelavastuste preemia).

 

Videokunstnikuna on lavastuse juures ametis Katre Sulane ja valgusrežii loob Pärnu Endla teatri valguskunstik Ivar Piterskihh. Rohkeid väljakutseid pakub pingviinide seikluslugu ka loomulikult Ugala grimmi- ja kostüümiosakonnale.

 

Peene huumori ja vaimuka tekstiga lavastus sobib lastele alates 5. eluaastast, ent on samavõrd nauditav ka täiskasvanule. Jõululuul mängitakse lavastust ainult Ugala teatris.