Detsembrikuus toimetavad Ugala teatri laval pingviinid, tuvist rääkimata

Jõulukuul, 12. detsembril esietendub Ugala teatris muusikaline koguperelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“. Publik saab osa kolme pingviinist sõbra lumistest seiklustest Antarktikas. Pingviinid asuvad suure veeuputuse kartuses teele Noa laeva suunas, kuid igast loomaliigist mahub pardale ainult kaks. Sõbrad ei taha sellega leppida ja nii nad asuvadki kolmandat pingviini laeva smugeldama.

 

Tempoka seiklusloo lavastas Marika Palm ning muusika tegid Kaarel Kuusk ja Judith Parts. Lauludele kirjutas mängulised riimid räppar Mart Rauba, keda laiem üldsus teab ka nime all MC Lord.

 

Loo autor Ulrich Hub on saksa lastekirjanik, näitleja ja lavastaja, kes on hulgaliselt auhindu võitnud just nimelt lastenäidenditega. Lavastaja Marika Palm jaoks oli esimene kohtumine materjaliga väga emotsionaalne: „Kui ma seda raamatut esimest korda lugesin, olin loost täiesti haaratud. Mind visati koos kolme väga naljaka pingviiniga Antarktika lumistele väljadele seiklema. Aga siis hakkas vihma sadama ning ma mõistsin, et mulle räägitakse suure veeuputuse ja Noa laeva lugu, aga pingviinide vaatepunktist. Ma sain kõvasti naerda, natuke nutta ja mis kõige tähtsam: nendega koos mõelda väga olulistele teemadele ning seda kõike humoorikas ja elujaatavas võtmes. On ainult au ja rõõm nii armsat materjali lavalaudadel ellu äratada.“

 

Kolm vahvat pingviini jõuavad lavale näitlejate Ringo Ramuli, Ilo-Ann Saarepera ja Kata-Riina Luide kehastuses ning Noa käske täitvat ületöötanud tuvi mängib Janek Vadi. Kunstnikutöö tegi lavastusele Annika Lindemann, videokunstnikuna oli ametis Katre Sulane ja valgusrežii lõi Endla teatri valguskunstik Ivar Piterskihh. Rohkeid väljakutseid pakub pingviinide seikluslugu ka loomulikult Ugala grimmi- ja kostüümiosakondadele.

 

Peene huumori ja vaimuka tekstiga lavastus sobib lastele alates 5. eluaastast, ent on samavõrd nauditav ka täiskasvanule. Jõululuul mängitakse lavastust ainult Ugala teatris, aga juba uuel aastal jõuab lavastus Jõhvi, Haapsallu, Haljalasse ja Paidesse.