Auhinnatud lavastuse “Valged põdrad” viimased etendused

Veel viimaseid kordi saab näha laval auhinnatud lavastust “Valged põdrad”, mille on lavastanud Andres Noormets ja kus astub peaosas lavale Ilo-Ann Saarepera.

Viimased etendused: 16. detsembril Kumu auditooriumis ja 17. detsembril Ugala teatris!

 

Vanasse talumajja ühes mereäärses külas kolivad noor mees ja naine. Esimesest pilgust on selge, et nad on linnainimesed. Mees on imelik – ise elab looduskaitsealal, aga tassib püssi kaasas. Tema napisõnaline naine on aga veel imelikum. Miks nad siia tulid? Sellesse kolkasse, kus kõik tunnevad kõiki ja elutuiksoonteks on vaikselt tiksuv kauplus ja külabaar?

 

„Tore, et nad tulid,“ leiab kohalik konstaabel.

 

„Ei usu, et nad siia jäävad,“ arvab külavanem. „Tuleb jälle mees naisega. Tuleb ja naine ei oska olla. Mees ei oska olla. On linnas harjunud ja arvavad, et siin on samamoodi… Kõik läksid. Küll lähevad ka need.“

 

„Linnainimesed on lollid!” võtab poemüüja asja kokku.

———–

 

“Ugala näitlejate ansambel mängib õhustikutundlikult, pideva ohu- ja traagikaaimusega, kuhu libiseb koomilisi alatoone.”
Pille-Riin Purje, Postimees

 

„Valged põdrad” võitis nime all „Siirderiitujad“ 2019. aastal Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel I preemia.

 

2021. aastal nomineeriti teatriauhindadel Ilo-Ann Saarepera lavastuses sooritatud rolli eest parima naispeaosatäitja kategoorias, Andres Noormets eriauhinna kategoorias lavastuse lummavalt kummastav atmosfääriloome eest ning näidend (Piret Jaaksi “Siirderiitujad”) algupärase dramaturgia auhinna kategoorias.