Ameerika teemanädal teatrikohvikus

Ugala teatris on kätte jõudnud taas esietenduse nädal ja ka teatrikohviku pere hingab peaproovidega samas rütmis. Ugala suures saalis jõuab sel neljapäeva publiku ette elulooline müsteerium “Ruth”.

 

Üks lavastuse üllatustegelasi on Ruth Zaporah – eriline ja ehe etenduskunstnik, kes elab Ameerika Ühendriikides ja on sealse teatriskeene grand old lady. See väega laetud naine on õpetanud ja lavale astunud peaaegu kõikidel kontinentidel. Ta on saanud mitmeid auhindu ja preemiaid, milledest viimane oli USA Riigidepartemangu Kultuurisaadikuks nimetamine. Tema kodulinn on New Mexico osariigi pealinn Santa Fe.

 

Nii ongi käesoleva nädala erimenüü kokkupanemisel meie kokad otsinud inspiratsiooni ameerikapärastest maitsetest. Teemanädala menüüs on aukohal burger rebitud lihaga, New Yorgi juustukook, peekoniribadega pikkpoiss, kokakoola kook, kananagitsad külma kastmega, rääkimata maisisupist ja õuntega seapraest! Ja mõned mõtted on köögirahval veel varuks, kuid need las jääda üllatuseks.

 

Teatrikohviku muusikavalik hingab esietenduse eel samuti müstilistes kõlasfäärides. Ameerika nädala muusikavaliku on koostanud lavastaja Andres Noormets, kes on tuntud ka kui melomaan ja kelle valitud muusikalisi pärle Klassikaraadio austajad võivad kuulata juba aastaid raadiosaates „Fantaasia“.

 

Kohtumiseni Viljandi ühe ilusaima vaatega kohvikus!

 

NB! Suvelavastust „Ruth“ mängitakse vaid 5 etendust Ugala teatri suures saalis juunis ja juulis! Piletid nüüd müügil.

 

Ugala-TN-US-COVER