Algasid Sander Puki lavastuse “Kuhu sa jäid?” proovid

Ugalas alustati 2022. aasta esimese uuslavastuse „Kuhu sa jäid?” proovidega. 5. veebruaril Ugala väikeses saalis esietenduva suhtepõneviku toob lavale viljandlastele tuttav lavastaja Sander Pukk, kelle viimane töö endises koduteatris oli UBBs välja toodud suurejooneline perekonnasaaga „Vanaema ja Issand Jumal”. Lavastuse kunstnik on samuti Ugala paublikule tuttav Kristjan Suits (Tallinna Linnateater).

 

Lavastuses „Kuhu sa jäid?“ teeb külalisena kaasa näitlejanna Liina Vahtrik, kes astub Ugala laval üles esmakordselt. Veel mängivad Aarne Soro, Janek Vadi, Jaana Kena, Tarvo Vridolin, Triinu Meriste, Martin Mill, Marika Palm ja Margus Tabor. 

 

Austraalia näitekirjaniku ja stsenaristi Andrew Bovelli meisterlikult läbipõimitud tegevusliinidega näidendis ilmub vaatajate ette üheksa tegelast, kes kõik on ühel või teisel viisil seotud looga, mis paari kuuma päeva ja öö jooksul ühes rannaäärses linnakeses lahti rullub. „Kuhu sa jäid?“ (originaalpealkirjaga „Speaking in Tongues“) tõi Bovellile Austraalia Kirjanike Liidu auhinna. „Kuhu sa jäid?“ on teine Bovelli näidend, mis Ugalas lavale jõuab. 2019. aastal esietendus tänaseni täissaalidele mängitav „Surmkindlad asjad siin elus“.

 

Galerii: “Kuhu sa jäid?” esimene lugemine (fotod SIlver Kaljula)