Tulekul: “Valged põdrad”

Ugala teatri väikeses saalis jõuab selle aasta viimase esietendusena 21. novembril lavale “Valged põdrad”, mille lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja on Andres Noormets. Piret Jaaksi näidend võitis nime all “Siirderiitujad” 2019. aastal Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel I preemia.

 

Vanasse talumajja ühes mereäärses külas kolivad noor mees ja naine. Esimesest pilgust on selge, et nad on linnainimesed. Mees on imelik – ise elab looduskaitsealal, aga tassib püssi kaasas. Tema napisõnaline naine on aga veel imelikum. Miks nad siia tulid? Sellesse kolkasse, kus kõik tunnevad kõiki ja elutuiksoonteks on vaikselt tiksuv kauplus ja külabaar?

 

Lavastaja Andres Noormets: “Entroopiauurijad väidavad, et sõltuvalt süsteemi läbiva energia hulgast võib samal süsteemil esineda nii korrastatud kui korrastamata olekuid. See süsteem võib olla inimene. Tema erinevad olekud on selle teatritöö huvipunktid. Lisanüansi annab teadmine, et valged põdrad on looduses ka päriselt olemas.”

 

Laval on Ilo-Ann Saarepera, Marika Palm, Laura Kalle või Marion Tammet (TÜ VKA), Liisu Krass (külalisena), Peeter Jürgens, Rait Õunapuu, Tanel Ingi ja Vallo Kirs. Kostüümikunstnik on Maarja Viiding ning valguskujundaja Villu Konrad.