Algas töö Ott Aardami autorilavastusega “Toru”

Täna, 19. detsembril esitles Ugalas oma plaane ja kavandeid lavastuse “Toru” meeskond. Ott Aardami autorilavastuse kunstnik on Andri Luup (Theatrum), kostüümid loob Pille Küngas ja muusikalise kujunduse Ivar Põllu, valguskunstnik on Sander Aleks Paavo.

 

Ugala loomingulise juhi Ott Aardami traagiline komöödia „Toru” kõneleb kirest, armastusest, süüst, vassimisest, andeksandmisest ja vaatab, kuidas, kus ja millal need on. Millal need üldse võimalikud on? Märtsis suurele lavale jõudev autorilavastus on Aardamile omase sooja huumoriga sissevaade ühe väikese maakoha ellu Eestis aastal 2019. Inimesed, kes tegelikult tahaksid lihtsalt oma elu elada, on sunnitud rinda pistma arendustega, mis kusagilt kõrgemalt nende maale on toodud ja millest nemad ise justkui mingit kasu ei saa.

 

On üks Eesti perekond, kelle elu on keerelnud suuresti selle ümber, kuidas mootorratastega keerulist ja künklikku rada mööda võimalikult kiiresti sõita. Neil on oma krossirada, päris korralik rada, mille pereisa on oma käte ja traktoriga ehitanud. Pere vanem poegki on sellelt rajalt tuule tiibadesse saanud. Nüüd pesitseb ta Itaalias ja teda kutsutakse Antonioks. Ta tiirutab võidukalt Euroopa kõige kiirematel ringradadel, kuid kodus ei ole Antonio käinud väga- väga kaua ja selleks on tal ka omad mõjuvad põhjused. Ema annab aga endast kõik, et armas ja kuulus poeg koju tuleks, ja nüüd ongi Antonio sunnitud naasma, sest kodus on olukord muutunud kriitiliseks. Nimelt tahetakse pere krossirajale ehitada toru.

 

Kui inimesed tegutsevad kirega, siis on juba päris hästi ja kui inimesed tegutsevad suure kirega, siis on veel paremini, aga kirg võib ka nii suureks minna, et keegi saab haiget, väga haiget. Kuidas siis saaks ometi nii, et oleks jälle kerge hingata, et oleks sama hea, nagu oli enne…

 

Mängivad Terje Pennie, Peeter Jürgens, Tarvo Vridolin, Kata-Riina Luide, Tanel Ingi, Triinu Meriste, Laura Peterson, Vallo Kirs, Luule Komissarov, Kiiri Tamm, Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia) jt

 

“Toru” esietendub Ugala teatri suurel laval 22. märtsil. Piletid nüüd müügil.