Aktsioon “Eesti teatri päästmine”

Reedel, 8. mail kell 19 toimuvas otseülekandes loevad Eesti teatrid koos ette lühinäidendi “Eesti teatri päästmine”. Esitavad Tartu Uue Teatri, Endla, Ugala, Rakvere Teatri, Vanemuise, Tallinna Linnateatri, Vene Teatri, Kanuti Gildi SAALi, STLi, VAT Teatri, Piip ja Tuut Teatri ja e⁻lektroni ühendatud jõud. Ugala teatrit esindab aktsioonis näitleja Aarne Soro.

 

Ühel septembripäeval 2019, kui räägiti veel teatri üleproduktsioonist, kirjutasid neli näitekirjanikku Draama festivalil lühinäidendi düstoopilisest õhtust, kui kõigi teatrite uksed on ootamatult suletud. Sel päeval koguneb Pärnus Endla teatri ees neli inimest, kes otsustavad head kriisi mitte raisku lasta ning Eesti teatri uuesti luua, alustades ideaalsest näitlejast …

 

“Eesti teatri päästmine” kantakse üle Pärnust, Viljandist, Tartust, Rakverest ja Tallinnast https://elektron.live platvormi kaudu. Aktsioon tuleb vaatamisele ainult üheks korraks, järelvaatamise võimaluseta. Näidendi autorid on Piret Jaaks, Urmas Vadi, Mart Aas ja Ott Kilusk. Üritust koordineerib Ivar Põllu.

 

Fotod peaproovist Ugala teatris