Viimast korda MAKING OF “KAPSAPEA”

Sel laupäeval, 26. märtsil kl 17.00 etendub Ugalas viimast korda Ott Aardami kirjutatud ja lavastatud „Making of „Kapsapea““. Lugu räägib harrastusteatritrupist, kes võtab ette ja hakkab üheskoos lavastama Oskar Lutsu legendaarset komöödiat „Kapsapea“.

 

Harrastustrupi jaoks osutub teatritegemine oodatust keerulisemaks. Esiteks on lavastajal vaja inimesi. Kui trupp on olemas, võib jällegi lavastajal endal jõud otsa saada. Teatri ja elu piirid võivad seguneda, eriti kui on suvi ja kuskil üpris lähedal õitseb sookail.

 

Krista Valdvee kirjutas pärast esietendust Sakala ajalehes: „Teater-teatris-võtet kasutades näidatakse publikule, kuidas väike külatrupp toob vaatajate ette üheks Eesti paremaks lühikomöödiaks peetavat näidendit. See on pealtnäha lustlik ettevõtmine, aga nii nagu kapsapea puhul ikka, on kihte palju ja mõni neist võib üsna kibedaks osutuda. Teemasid, mida jälgida ja mille üle arutleda, sai kokku ehk liigagi palju: külatrupi mure kaasalööjate nappuse pärast (maal jääb elanikke järjest vähemaks); lavastaja isiklik traagika (inimesed ei armasta enam teatrit); uue lavastaja ambitsioon teha eriti kõrget ja kõnetavat kunsti… Ning kõige selle vahel ja kohal filosoofiline mõtisklus, kas kõik, mida me tunneme, on tegelik, ning kas me kõike, mis on tõeline, ka tunneme.“

 

Laval on Aarne Soro, Tarvo Vridolin, Triinu Meriste, Kadri Lepp, Andres Tabun, Luule Komissarov, Vilma Luik, Kaarel Kauts. Lavastuse kunstnik on Kristjan Suits ning kostüümikunstnik Pille Küngas.